W jaki sposób przeprowadzana jest psychoterapia?

Psychoterapia to obecnie najlepsza forma pomocy w zaburzeniach psychicznych, głównie stosowana jest w przypadku nerwicy lękowej. Sposób przeprowadzenia terapii związany jest z nurtem, w którym działa terapeuta. Obecnie najczęściej spotyka się z terapią behawioralno-poznawczą, z indywidualną terapią lub z grupową. W dalszym ciągu można skorzystać z usług psychoanalityków. Terapia psychodynamiczna oraz poznawcza daje dobre rezultaty u osób z różnymi problemami psychicznymi. Pierwsza wizyta ma na celu poznanie pacjenta, ustalenie celu spotkań, zapoznanie się z problemem.

Jak przygotować się do terapii?

Przed rozpoczęciem terapii warto dowiedzieć się, na czym polegają poszczególne nurty. Pomoc terapeutów, którzy działają w przodujących nurtach psychoterapii, można znaleźć na witrynie internetowej https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/zoliborz/. Warto na spotkaniach być otwartym i starać się budować relację z psychologiem, dzięki temu uzyska się dobre rezultaty. Psychoterapia polega również na pracy własnej. Terapeuta nie daje odpowiedzi na nurtujące pytania, ale stara się naprowadzić pacjenta. Skuteczne ćwiczenia i techniki radzenia sobie ze stresem mogą w znacznym stopniu pomóc uporać się z lękiem, ale też z bezsennością oraz z ciągłym stresem.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W jaki sposób przeprowadzana jest psychoterapia?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × 5 =