Korony licówki pełnoceramiczne – czy to dobry wybór?

Korony licówki pełnoceramiczne – czy to dobry wybór?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korony pełnoceramiczne są popularną opcją dla pacjentów, którzy szukają długotrwałych i pięknych uzupełnień zębów. Korona ceramiczna ma taką samą wytrzymałość jak naturalny ząb i może być stosowana do odbudowy zęba, który został uszkodzony przez próchnicę lub uraz.

Najtrwalsza czapeczka

Korony licówki pełnoceramiczne poznań (zwane również czapeczkami) są wykonane z porcelany połączonej z metalem i nakładane na ząb tak, jak czapeczka na gwóźdź. Korona pokrywa całą widoczną część zęba i zapewnia wytrzymałość i trwałość.

korony licówki pełnoceramiczne poznań są zazwyczaj stosowane do odbudowy zęba, który jest poważnie pęknięty, złamany lub zbutwiały. Można je również stosować w przypadku zębów przebarwionych, zniekształconych lub startych w wyniku szlifowania.

Ceramika jest niezastąpiona

Ceramika jest idealnym materiałem do wykonywania koron pełnoceramicznych, ponieważ jest niezwykle trwała i nie ulega zużyciu w miarę upływu czasu tak jak metal. Wygląda również bardzo naturalnie, co czyni go doskonałym wyborem dla każdego, kto chce poprawić swój uśmiech bez konieczności wykonywania oczywistych prac renowacyjnych na zębach.

Jest to dość kosztowny zabieg, jednakże zapewniający najlepsze możliwe rezultaty i pełną gwarancję zdrowego uzębienia. Mają one tendencję do bycia droższymi niż inne rodzaje leczenia stomatologicznego, należy jednak pamiętać, że są one inwestycją na lata, która zwraca się w postaci wytrzymałego uzębienia, które przez wiele, wiele lat będzie służyć i cechować się dużą wytrzymałością. Gdy raz zdecydujemy się na ten zabieg, możemy być pewni, że u stomatologa pojawimy się wyłącznie na rutynowej kontroli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*