Gdzie stosuje się blokady parkingowe?

Gdzie stosuje się blokady parkingowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Blokady parkingowe są stosowane w różnych aplikacjach parkingowych, w tym:

Garaże parkingowe

Blokady parkingowe mogą pomóc w ochronie przed nieuprawnionym wjazdem pojazdów do garażu, zwłaszcza w połączeniu z napędem bramy. Blokada może wykryć, czy pojazd ma ważny bilet parkingowy lub przepustkę i zapobiec otwarciu bramy, jeśli tak nie jest.

Parkingi

Blokady parkingowe mogą być stosowane w celu uniemożliwienia wjazdu lub wyjazdu nieuprawnionych pojazdów. Jest to szczególnie przydatne w przypadku parkingów z bramą, na które w godzinach pracy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać tylko upoważnieni pracownicy. W tym przypadku pracownik musiałby przeciągnąć swoją kartę identyfikacyjną w punkcie wjazdu, zanim mógłby otworzyć drzwi swojego samochodu po stronie ulicy.

Osiedla

Blokady na miejsca parkingowego stosowane są również na osiedlach, w tym w osiedlach zamkniętych i kompleksach mieszkaniowych. Blokady montowane są zazwyczaj przed poszczególnymi miejscami parkingowymi, aby uniemożliwić wjazd na teren działki nieuprawnionym pojazdom. Takie blokady można nabyć m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://hurtownia-drogowa.com.pl/13-blokady-parkingowe.

Lotniska

Lotniskowe blokady parkingowe są wykorzystywane na wiele różnych sposobów w zależności od ich lokalizacji na lotnisku. Na przykład na niektórych lotniskach samochody muszą zatrzymać się przy bramie i czekać na pozwolenie na wjazd lub wyjazd z parkingu; na innych lotniskach stosuje się bramki elektroniczne, które wymagają od kierowców machnięcia kartą identyfikacyjną w momencie zbliżania się do nich, zanim zostaną otwarte (podobnie jak w punkcie kontroli bezpieczeństwa).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*