W co lubią się bawić małe dzieci?

child girl playing with her baby-doll in day care center

Praktycznie jedynym ograniczeniem małych odkrywców świata jest ich własna wyobraźnia. Dzieci, niejednokrotnie zaskakując rodziców, potrafią wymyślać sobie zabawy nawiązujące praktycznie do wszystkiego. Co jednak spędza im sen z powiek w największym stopniu?

Dziecięce marzenia

Już w pierwszych miesiącach życia dziecka kształtują się jego charakter oraz zainteresowania. W dalszej części będą one uwypuklane bądź zastępowane przez inne bodźce, na pewno jednak ówczesne dziecięce marzenia urzeczywistniają się podczas zabaw. Stąd chłopcy przeżywają bohaterskie przygody jako rycerze, policjanci czy strażacy, bawią się żołnierzykami czy też budują wielkie zamki z klocków. Dziewczynki natomiast bawią się w królewny, przebierają w sukienki balowe, zapraszają na przyjęcia i herbatki czy też zbierają swoje tzw. prawdziwe lalki. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się niebywałą popularnością, i to od kilku pokoleń, niejednokrotnie przekazując zabawki dalej. Przyszłe panie domów uwielbiają wcielać się w rolę mam i zajmować swoimi bobasami, ledwo przekraczając ten dziecięcy etap życia. Nowoczesnego typu zabawki potrafią płakać, śmiać się, gaworzyć, jeść czy nawet… wydalać.

Dostępnych na rynku zabawek, w tym lalek jest bez liku. Jednak te z najwyższej półki odznaczają się wysokim poziom szczegółów oraz materiałem, z którego są wykonane. Niejednokrotnie potrafią zadziwić, tak dobrze przypominając małego człowieczka. Przykładowo, przyglądając się lalkom Paola Reina, można odnieść tego typu wrażenia. Nie bez powodu są one marzeniem niejednej dziewczynki.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W co lubią się bawić małe dzieci?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


15 − jedenaście =