Jakie gry pozwalają rozwijać logiczne myślenie?

Gry to wspaniały pomysł, by wspólnie spędzać czas, ale również rozwijać pewne umiejętności: pamięć, koncentrację czy też zdolność logicznego myślenia. Wiele z nich dostępnych jest w formie aplikacji, jednak nic nie zastąpi gier, które można po prostu wziąć do ręki i myśleć, mając rzeczywisty przedmiot przed sobą.

W dobie tak szerokiego dostępu do internetu jest to też niebywała możliwość, by odpocząć na chwilę od aktywności online i zobaczyć, jak to jest żyć w realu. Dla starszych osób to z kolei okazja, by przypomnieć sobie stare (dobre) czasy i wspomóc swoje funkcje poznawcze. Jak zatem rozwijać logiczne myślenie za pomocą gier?

Stara, dobra kostka rubika i nie tylko

Ile razy próbowałeś bez efektów rozwiązań sposób ułożenia kostek rubika 2x2x2? Jeśli wciąż nie wiesz, jaki jest szyfr tego zestawu i jak zakończyć tę grę, to najlepsza rekomendacja do ponownego sięgnięcia po ten stary sposób wspierania logicznego myślenia. Mnogość przykładów pokazuje, że złożenie tej zabawki jest możliwe. Wymaga tylko opracowania strategii i ogromnej cierpliwości.

Sportowe kostki logiczne to kolejna propozycja, by wziąć za karby logiczne myślenie i podczas zabawy, nieco wytężyć mózg. Popularne scrabble pomagają rozwijać nie tylko ten obszar, ale też poszerzają zasób słownictwa lub sprawdzają obecnie posiadany. Wszystkie gry, które zmuszają do myślenia i mają za zadanie dowiedzieć się co, jak i dlaczego. Wspaniale uruchomią nasze komórki i wyzwolą wiele radości oraz wspaniałej zabawy w grupie, ale wiele z nich także pojedynczo.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie gry pozwalają rozwijać logiczne myślenie?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × 2 =