Jakie rodzaje wędlin możemy znaleźć w sklepie?

Jakie rodzaje wędlin możemy znaleźć w sklepie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędliny są podstawą wielu posiłków, ale czym dokładnie są?

Wędliny to przetworzone produkty mięsne wykonane z dużych kawałków mięsa, takich jak wieprzowina lub indyk. Proces przetwarzania obejmuje kombinację składników, takich jak woda, sól i azotan sodu (który pomaga konserwować mięso). Mięso jest następnie mielone i prasowane w różne kształty do krojenia i pakowania.

W sklepach spożywczych i delikatesach dostępne są swojskie wędliny sklep internetowy, też może posiadać różnego rodzaju wędliny na sprzedaż. Mogą one być wykonane z wołowiny, wieprzowiny lub drobiu. Niektóre przykłady obejmują:

Szynka

Szynka jest wykonana z nogi wieprzowej lub tyłka i obejmuje kość. Może być peklowana solą, aby ją zakonserwować lub wędzona, aby poprawić jej smak. Niektóre szynki mogą również zawierać cukier lub inne przyprawy. Szynka jest zazwyczaj krojona w cienkie plastry na kanapki lub podawana jako część dania obiadowego (np. pieczona szynka). Szynka występuje w całych kawałkach i plastrach gotowych do użycia w przepisach lub na kanapkach.

Boczek

Boczek jest wytwarzany z brzucha wieprzowego (spodniej części świni). Jest peklowany solą i czasami cukrem przed wędzeniem na twardym drewnie (zwykle hikorze lub klonie) przez kilka godzin w niskiej temperaturze, aby usunąć wilgoć z mięsa, zachowując jego naturalny smak. Boczek jest dostarczany w paskach gotowych do użycia w przepisach.

Kiełbasa

Kiełbasa jest wytwarzana z mięsa mielonego, które zostało przyprawione przyprawami i innymi składnikami (takimi jak czosnek, cebula, papryka), a następnie umieszczone w osłonkach. Kiełbasy mogą być gotowane lub niegotowane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*