Jak dostarczyć organizmowi potrzebnych wartości odżywczych?

Jak dostarczyć organizmowi potrzebnych wartości odżywczych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pilnując swojej diety, najczęściej skupiamy się na tym, żeby zawierała odpowiednią ilość kalorii. Często pomija się przy tym witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Uboga w nie dieta może skończyć się anemią lub poważnymi niedoborami. Jak temu zapobiec?

Warzywa i produkty pełnoziarniste

Żeby pracować na pełnych obrotach, organizm potrzebuje odpowiedniego paliwa, które stanowią właśnie substancje odżywcze. Chcąc zachować ich właściwe proporcje, należy pilnować, żeby dieta była dość różnorodna. Monotonne posiłki, składające się z tych samych produktów są ubogie w składniki potrzebne naszemu organizmowi, przez co odbijają się negatywnie na samopoczuciu oraz zdrowiu. To, co należy uwzględnić w swoim menu, to także duże ilości warzyw (szczególnie tych zielonych) i produktów pełnoziarnistych, jak np. razowy ryż i makaron czy kasze. Są one prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów.

Najważniejsza jest jakość produktów

Warto pamiętać o tym, że zgodnie z zaleceniami dietetyków, każdego dnia należy spożywać 5 porcji warzyw i owoców. To na pewno sporo, tym bardziej że należy dostarczać do swojego organizmu również odpowiednią ilość białka, węglowodanów oraz dobrych tłuszczów. Liczy się przy tym jakość produktów – dobrze, żeby pochodziły ze znanych źródeł. Znalezienie czasu na ułożenie takiego jadłospisu może być trudne, dlatego warto skorzystać z rozwiązania, które zapewni codzienną dawkę wysokiej jakości substancji odżywczych. A jest nią catering dietetyczny, dostępny za pośrednictwem witryny https://www.nutridieta.pl/catering-dietetyczny-chorzow/. Każdy posiłek jest smaczny, a także korzystny dla zdrowia i sylwetki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*