Objawy i leczenie depresji

Z depresją nie ma żartów – co roku zapadają na nią miliony ludzi na całym świecie oraz tysiące w Polsce. By rozpocząć leczenie depresji należy najpierw właściwie zdiagnozować jej objawy. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że z depresją mamy do czynienia wtedy, kiedy niżej opisane symptomy nie ustają w ciągu 6 tygodni. Co się na nie składa? To przede wszystkim obniżony nastrój – często mylony z tzw. chandrą. W depresji jednak dochodzi do niego obniżenie własnej samooceny. Brak poczucia sensu, który w konsekwencji doprowadza do tego, że trudno jest nawet wstać z łóżka, by rozpocząć kolejny dzień.

Jak sobie z nią radzić?

Każde działanie wydaje się nie mieć sensu, a chory czeka tylko, aż nadejdzie wieczór. Wtedy często nastrój poprawia się w niewielkim stopniu, ale tylko do kolejnego poranka. Do objawów depresji można dodać też strach – czasami paraliżujący, bez wyraźnej przyczyny. Może to być także objaw nerwicy – jeśli podejrzewamy ją u siebie, powinniśmy poddać się leczeniu u specjalisty.

W leczeniu depresji z pewnością pomoże psychoterapia Poznań to wielkie miasto, w którym bez trudu znajdziemy odpowiednie placówki. Sam proces polega na stosowaniu farmakologii. Nie warto obawiać się potrzeby zażywania tabletek, ponieważ zazwyczaj nie przynoszą one żadnych skutków ubocznych, a znacznie pomagają radzić sobie z depresją.

Chory często jest kierowany także na zajęcia psychologiczne. Podczas sesji z terapeutą omawiane są życiowe trudności pacjenta. Ma to na celu doprowadzenie do odzyskania radości z życia. Z przykładem takiej terapii można zapoznać się na http://www.centrumergo.pl/nasza-pomoc/osrodek-leczenie-depresji-poznan

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Objawy i leczenie depresji"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


2 + 13 =