Jak radzić sobie z depresją?

Depresję można określić jako niezwykle podstępną chorobę, gdyż dotyka ona ludzi o zróżnicowanym statusie społecznym, bez względu na wiek czy płeć. Na zaburzenia depresyjne cierpią zarówno osoby, które miały trudne dzieciństwo i zmagają się z traumami z przeszłości, jak i ludzie sukcesu, mogący poszczycić się licznymi osiągnięciami na gruncie zawodowym i prywatnym. Gdy zaczynamy odczuwać nieuzasadniony lęk, bezsilność i niechęć do wykonywania codziennych czynności, a w naszej głowie coraz częściej pojawia się myśl, że chciałbym iść do psychologa, należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą. Im wcześniej się na to zdecydujemy, tym większe szanse na poprawę samopoczucia i powrót utraconej radości z życia.

Nigdy nie jest za późno na zmiany

Jakie są najbardziej niepokojące objawy depresji? Na pierwszym miejscu wymienia się myśli samobójcze, których nigdy nie powinno się lekceważyć. Działania autodestrukcyjne w postaci samookaleczenia i wciąż powracające poczucie, że straciłem już sens życia także należą do symptomów tej poważnej choroby. W takim wypadku najlepiej zwierzyć się zaufanej osobie z tego, że cierpimy i nie tłumić negatywnych emocji. Nawet jeśli znajdziemy się w takim momencie naszego życia, że nie mamy nadziei na poprawę, nie wszystko jest jeszcze stracone. Rozmowa z psychologiem może pomóc uzyskać nowe spojrzenie na towarzyszące nam negatywne odczucia. Szukanie specjalistycznej porady to oznaka odwagi i walki o siebie, dlatego nie zwlekajmy z wykonywaniem tego trudnego, ale przełomowego kroku.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak radzić sobie z depresją?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery + osiemnaście =