Rodzaje dywanów – na jaki się zdecydować?

W przypadku dywanów możemy opierać swoją decyzję na co najmniej trzech różnych wariantach. Pierwszym z nich jest wybór pod względem sposobu użycia dywanu, czyli jego cech typowo technicznych. Drugim jest wybór ze względu na motywy na nim zastosowane – mogą być to typowe, klasyczne wzory lub nowoczesne motywy. trzecim jest miejsce przeznaczenia – inny dywan wybierzemy do pokoju dziecięcego, inny do salonu, a jeszcze inny znajdzie miejsce np. w łazience. Jak podjąć decyzję? Mamy kilka porad.

Zgodnie z zaplanowanym przeznaczeniem

Jako że wygląd i wzór każdy może dobrać sam, my skupimy się na pierwszej i trzeciej kategorii dostępnych opcji. Dywan bowiem może być szyty klasycznie, a może również być na przykład tkany płasko. Co to znaczy? Że jego włosie nie jest tak wysokie, jak zwykle, przez co dużo ciężej go zabrudzić i dużo łatwiej wyczyścić. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się tam, gdzie panuje duży ruch lub jeśli mamy w domu zwierzaka. Poza tym możemy wybierać spośród dywanów shaggy albo z mikrofibry – obydwa są wyjątkowo puszyste (szczególnie ten drugi).

Jeśli chodzi o drugą kategorię wyboru, wpierw musimy wiedzieć, do jakiego pokoju dywan trafi. Na przykład dziecku nie wybierzemy eleganckiego wzoru, który dla niego może być nudny, a raczej poszukamy dywanu z bajkowym motywem, albo czegoś, co będzie pobudzało wyobraźnię młodego człowieka. Bogatą ofertę dywanów do pokoju naszej pociechy znajdziemy na https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany-dla-dzieci/13. Na pewno dobierzemy coś odpowiedniego.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Rodzaje dywanów – na jaki się zdecydować?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


12 − 12 =