Wiata czy garaż – co lepiej sprawdzi się przy domu jednorodzinnym?

Wiata czy garaż – co lepiej sprawdzi się przy domu jednorodzinnym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na wybudowanie obok nich tradycyjnego garażu, służącego głównie do przechowywania samochodu. Jest to bowiem rozwiązanie niezwykle komfortowe i zapewniające pojazdowi optymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Garaż warto zawsze wyposażyć w solidną, rolowaną bramę wjazdową z automatycznym mechanizmem otwierania. Taką konstrukcje kupimy na https://horsklep.pl/c/81/bramy-rolowane-rollmatic-bramy-garazowe.html.

Wiele zależy od naszych możliwości finansowych i potrzeb 

Decydując się na garaż wolnostojący lub w bryle budynku, musimy pamiętać o tym, że jest to obiekt wymagający sporych nakładów finansowych i pozwolenia na budowę. Jeśli więc zależy nam poniesieniu niewielkich kosztów i formalnościach ograniczonych do niezbędnego minimum, postawmy raczej na wiatę z solidnym zadaszeniem wykonanym z płyt poliwęglanowych. Nie jest to co prawda konstrukcja tak wytrzymała jak garaż i nie gwarantuje maksymalnej ochrony przed deszczem, śniegiem czy słońcem, ale w większości przypadków wystarcza.

Ogromną zaletą garażu jest natomiast to, że doskonale uzupełnia aranżację całej działki i posiada dosyć uniwersalne przeznaczenie – można w nim bowiem przechowywać zarówno auto, jak i narzędzia ogrodnicze. Poza tym stanowi idealną przestrzeń do majsterkowania. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się obiekt długości co najmniej 5 m, szerokości minimum 2,5 m oraz wysokości 2,2 m, wyposażony w funkcjonalną bramę z napędem automatycznym. Tego rodzaju bramy posiada w swojej ofercie m.in. sklep online https://horsklep.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*