W jaki sposób możemy zasłonić drzwi balkonowe?

Drzwi prowadzące na balkon przeważnie mają spore rozmiary. Z tego względu musimy właściwie je zabezpieczyć przed działaniem słońca. Wybierając system osłon, musimy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt ochronny, ale również estetyczny. Praktycznie całą powierzchnię takich drzwi wypełnia szklana szyba. W połączeniu z oknami przepuszczają do naszego mieszkania naturalne światło. Pozwala to na ocieplenie wyglądu wnętrza mieszkania. Jest to szczególnie przydatne podczas krótki dni podczas zimy, gdy mamy mało czasu na cieszenie się słońcem. Z kolei latem przynoszą ze sobą wiele utrapień. Jeśli nasze okna i drzwi balkonowe są skierowane na zachód lub południe, przyjdzie nam mierzyć się z ciągłymi odbłyskami na metalicznych powierzchniach. Komfortowe używanie telewizora lub laptopa będzie znacznie utrudnione w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu. Jedynym wyjściem jest ograniczenie dostępu promieni słonecznych do wnętrza mieszkania. W przypadku okien nie jest to skomplikowane zadanie. Wystarczy wybrać to rozwiązanie, które najbardziej nam się podoba. Jednakże z drzwiami sytuacja wygląda inaczej. Ponieważ prowadzą one na balkon lub taras, pełnią funkcję komunikacyjną. Tradycyjny zasłony i firany znacznie by to utrudniły. Z tego względu trzeba rozejrzeć się za lepiej dopasowanymi produktami takimi jak na przykład rolety na drzwi balkonowe. Przed zakupem musimy upewnić się czy wybrany system osłon uwzględnia kilka najistotniejszych aspektów.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania zasłon do drzwi balkonowych?

Absolutną podstawą jest skuteczne osłonięcie naszych drzwi przed światłem słonecznym i tym samym niewpuszczenie go do środka mieszkania. Powinny blokować nie tylko słońce, ale również spojrzenia osób przechodzących na zewnątrz. Nie mogą przy tym utrudniać nam otwierania drzwi i wychodzenia na balkon. Istotną zaletą jest prosty montaż i demontaż takiego systemu zasłon. Najważniejsze, żeby ingerencja w stolarkę okienną i drzwiową była niepotrzebna. Powinniśmy także mieć możliwość łatwego zdejmowania szyb drzwiowych i okiennych na czas mycia. Wybrane przez nas rolety muszą także być łatwe do czyszczenia. Sporą zaletą jest funkcja kontrolowania ilości światła przenikającego do środka pokoju. Cechują się tym rolety typu dzień noc.

Są to najważniejsze właściwości, którymi wykazują się porządne systemy ochronne do drzwi balkonowych. Oczywiście jest jeszcze kilka cech, które dodatkowo poprawiają atrakcyjność danego rozwiązania. Chodzi między innymi o ograniczenie dostępu latającym owadom oraz niezawodność mechanizmu używanego do podnoszenia i opuszczania rolet. Dobrze by było, gdybyśmy mieli także zapewniony stały dostęp do klamki drzwiowej, a same rolety nie wytwarzały uciążliwych dźwięków pod wpływem podmuchów wiatru. Nie wolno także zapomnieć o wyglądzie wybranych przez nas zasłon. Powinny one pasować do aranżacji naszego pokoju z wyjściem na balkon. Znalezienie jednego produktu, który posiada wszystkie te właściwości, jest praktycznie niemożliwe. Sami musimy ustalić, co jest dla nas priorytetem i pod tym kątem dokonać wyboru.

Powszechne metody używane do zasłonięcia drzwi na balkon

Większość osób wybiera tradycyjną kombinację zasłon i firan, których wzornictwo i kolorystyka zostały dopasowane do wystroju mieszkania. Popularność tego rozwiązania wynika właśnie z jego wysoce estetycznego charakteru. Osiągają taki efekt, ponieważ firany zajmują bardzo dużą powierzchnię. Zsunięte zasłony tworzą pionowe pasy, które dopełniają wygląd firanek. Nie da się jednak rozciągnąć ich na całą szerokość drzwi i okien, jeśli nie używamy karniszy. Musielibyśmy zawiesić na nich wystarczająco grube kotary wykonane z aksamitu. Nie będą pasowały do każdego stylu aranżacyjnego. Bardzo szybko staną się siedliskiem licznych alergenów. Wynika to częściowo z ich sporego ciężaru, który zniechęca do częstego czyszczenia. Na ciężkich zasłonach często gromadzi się dużo kurzu, jeśli nie dbamy o nie wystarczająco często. Takie rozwiązanie zupełnie nie sprawdzi się w domach, których mieszkańcy mają problemy z alergiami. Zamiast tego należy rozejrzeć się za innymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład plisy.

Czy rolety plisowane sprawdzą się jako osłona na drzwi balkonowe?

Plisy mogą być z powodzeniem używane do zasłaniania zarówno okien, jak i drzwi prowadzących na balkon lub taras. Wynika to z faktu, że tego rolety możemy rozsuwać w różne konfiguracje. Z tego powodu są często używane do okien o nietypowych kształtach. Decydując się na zakup rolet plisowanych, musimy dokładnie przemyśleć wybór tkaniny, z której zostaną wykonane. Dobierając składniki tekstylne najlepiej skupić się na tych, które zapewnia łatwe czyszczenie rolety. Dobrze by było, gdyby nie ulegały trwałemu zaplamieniu. Szukając solidnych plis, warto zajrzeć na stronę https://rolety24.net/plisy i przejrzeć dostępne produkty. Wybierając rolety na drzwi balkonowe, optymalnym wyborem będą te, które można zamontować w sposób bezinwazyjny. Za pomocą specjalnych uchwytów doczepia się je bezpośrednio do ramy drzwi.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W jaki sposób możemy zasłonić drzwi balkonowe?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × 2 =