Produkcja siatki cięto-ciągnionej – krok po kroku

Produkt powstający w wyniku obróbki blaszanych arkuszy nazywa się fachowo siatką cięto-ciągnioną. Tego rodzaju produkt wykorzystywany jest do tworzenia ścieżek komunikacyjnych, elewacji, fasad, sufitów, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodzeń. Charakterystyczną cechą siatki jest wysoka wytrzymałość, atrakcyjny wygląd, a także właściwości antypoślizgowe.

Proces wytwarzania siatki

Siatka cięto-ciągniona powstaje po nacięciu i rozciągnięciu blachy za pomocą urządzenia nazywanego siatkarką. W procesie produkcyjnym wykorzystywany jest również odwijak taśmy stalowej tłoczonej, a także walce, prostowarki czy prasy hydrauliczne. Charakterystyczną cechą produkcji jest brak strat materiałowych. Nacinanie i rozciąganie blachy pozwala z jednego metra kwadratowego blachy uzyskać wielokrotnie większą powierzchnię siatki o ustalonej sztywności i elastyczności. W zależności o potrzeb możliwe jest uzyskanie oczek w wielu różnych kształtach – rombu, kwadratu, okręgu lub sześciokąta.

Dalsza obróbka i wykończenie

Wytworzona siatka może zostać poddana dalszej obróbce. Dzięki temu, że poszczególne oczka nie są plecione, ani zgrzewane, siatka może być w dowolny sposób przycinana bez utraty stabilności. Ze względu na ryzyko pękania oczek na węzłach niezalecane jest wyginanie materiału. W celu uzyskania stabilnej i sztywnej konstrukcji możliwe jest tworzenie obramowania profilami lub kątownikami. W wyniku procesu produkcyjnego na powierzchni siatki powstają zadziory. Aby uzyskać gładką powierzchnię wolną od ostrych krawędzi, produkt należy poddać malowaniu proszkowemu.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Produkcja siatki cięto-ciągnionej – krok po kroku"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × jeden =