Który typ płytek sprawdzi się najlepiej na podłodze?

W wielu domach podłogi pokrywa się płytkami wykonanymi z różnych materiałów. Są one bowiem z jednej strony wyjątkowo wytrzymałe i funkcjonalne, z drugiej zaś bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Oczywiście wybór konkretnej wersji zależy w ogromnej mierze od pomieszczenia. Na przykład w salonie znakomicie sprawdzą się płytki panelowe przypominające naturalne drewno, gdyż emitują przyjemne dla stóp ciepło. Można je kupić m.in. w takim specjalistycznym sklepie internetowym jak https://domus-sklep.pl/10-plytki-imitujace-drewno-panelopodobne.

Rozwiązania klasyczne i nowoczesne

Podłogę na balkonie należy koniecznie wyłożyć terakotą, czyli udoskonalonymi płytkami ceramicznymi wyróżniającymi się wysoką trwałością oraz odpornością na niekorzystne warunki pogodowe (wilgoć, słońce, niska temperatura itp.). Z kolei w kuchni znacznie lepiej spiszą się płytki klinkierowe. Wynika to z faktu, że bez problemu usuniemy z nich wszelkie zabrudzenia powstałe wskutek przyrządzania potraw. Tego rodzaju produkty są ponadto bardzo estetyczne oraz niezbyt nasiąkliwe i ścieralne. Jeśli zaś chodzi o podłogę w łazience, to warto postawić w szczególności na płytki łazienkowe gresowe, ponieważ nie niszczą się one pod wpływem zalania wodą i nie są podatne na powstawanie szkodliwych dla zdrowia pleśni czy grzybów. Dodajmy, że występują też w szerokiej palecie kolorystycznej i wzorniczej  – możemy wybrać choćby modele drewnopodobne, imitujące kamienie, polerowane i matowe. Na koniec pozostała jeszcze sypialnia i salon, czyli wnętrza przeznaczone głównie do relaksu. Tutaj świetnie sprawdzą się panele drewniane oraz płytki marmurowe o wysokim połysku, które z pewnością wzbudzą zachwyt wśród gości.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Który typ płytek sprawdzi się najlepiej na podłodze?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


19 + 7 =