Przezwajanie silników – czym jest i na czym polega

Przezwajanie silników – czym jest i na czym polega
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silniki elektryczne

Silniki elektryczne służą w głównej mierze do napędzania maszyn. Dzięki energii elektrycznej, którą przekazują na ruch obrotowy wałka silnika. Poprzez wykorzystanie magnetycznych właściwości, w momencie przepływu prądu przez uzwojenie wał zaczyna się obracać. W momencie kiedy to zostało podane zbyt duże napięcie na zwoje silnika, może dojść do przepalenia owych elementów. W takim przypadku konieczna będzie wymiana uszkodzonych elementów.

Przezwajanie silnika

Podczas pracy silnika elektrycznego, może dojść do jego uszkodzenia. Głównymi powodami, jego nieprawidłowej pracy jest zużycie się jego części. W rezultacie, dla użytkownika oznacza to, że przyszedł czas na serwis silnika, bądź jego całkowitą wymianę. Jednak przed wymianą na nowy, warto pomyśleć o naprawie w punkcie zajmującym się tego typu usterkami. Zostanie on sprawdzony pod kątem zużycia i zostanie postawiona diagnoza, czy istnieje możliwość jego naprawy. Co za tym idzie, zmniejszy to nam nasze wydatki, których wolelibyśmy uniknąć.

Samo przezwajanie silnika jest procesem dość skomplikowanym i wymaga odpowiedniej wiedzy, narzędzi oraz doświadczenia. Ważna jest odpowiednia grubość drutu, a także sposób jego nawinięcia. Źle dobrane parametry zmniejszą moc silnika, co odbije się na jego efektywności podczas pracy. W najgorszym przypadku, może dojść do trwałego uszkodzenia silnika.

Serwis KMP-POL, specjalizuje się w regeneracji silników od 1975 roku i działa prężnie do dzisiaj. Jako firma rodzinna, współpracująca z wieloma spółkami, posiadająca renomę i świadczenie usług na terenie całego województwa mazowieckiego. Osoby zainteresowane takimi omawianymi rozwiązaniami, mogą z powodzeniem skorzystać z ich wszechstronnej oferty i wsparcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*