O czym powinien pamiętać kierowca przed transportem towaru na przyczepie?

Są w życiu sytuacje, kiedy wymagany jest przewóz rzeczy na przyczepie towarowej. By wszystko przebiegło bez kłopotów, konieczne jest pamiętanie o kilku ważnych zasadach. Na samym początku trzeba dokładnie sprawdzić jej stan techniczny. Należy upewnić się, czy opony są dobrze napompowane oraz czy nie ucieka z nich powietrze. Warto mieć w bagażniku samochodu koło zapasowe do auta i przyczepy (na https://carro.com.pl/kategoria/czesci-do-przyczep-samochodowych/ są dostępne te do przyczep). Posiadając dodatkowe koło, możemy w razie awarii wymienić to uszkodzone.

Pamiętajmy bowiem, że jeśli coś się stanie, to nie będziemy mieli możliwości szybkiego rozładunku przewożonych przedmiotów, ani nawet przejechania do stacji naprawy. Lepiej więc prewencyjnie zabezpieczyć się przed tego rodzaju sytuacjami. Przyczepa ma posiadać sprawne światła stop, migacze i co ważne – światła odblaskowe. W razie kontroli drogowej sprawdzany może być każdy szczegół, dlatego dobrze jest uchronić się przed mandatem. Kolejny ważny element to bezpieczeństwo transportu. 

Stabilność podczas jazdy

Jazda z jednoosiową przyczepą bez sepcjalnych atekstów niesie za sobą ryzyko, że przechyli się ona do tyłu, a rzeczy na niej umieszczone spadną. Co gorsza, może stać się to w momencie, gdy ktoś będzie za nami. Wtedy będziemy mierzyć się ze skutkami uszkodzenia czyjegoś samochodu lub nawet narażenia zdrowia drugiej osoby. By temu zapobiec, trzeba rozmieścić ciężkie przedmioty równomiernie. Dodatkowo koniecznością jest ich solidne przywiązanie za pomocą linek oraz pasów. Dopiero po upewnieniu się, że wszystko jest stabilne można ruszyć w trasę. Warto też nabywać przyczepy od sprawdzonych producentów. Można je znaleźć np. na https://carro.com.pl/kategoria/przyczepy-samochodowe/przyczepy-jednoosiowe/

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "O czym powinien pamiętać kierowca przed transportem towaru na przyczepie?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


17 − szesnaście =