Lupy stomatologiczne

Lupy stomatologiczne
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas wielu zabiegów stomatologicznych niezwykle istotne jest powiększenie obszaru roboczego. W związku z tym konieczne jest stosowanie profesjonalnej lupy stomatologicznej, która dedykowana jest do pracy w trudnych warunkach i mocnego powiększania najdrobniejszych fragmentów uzębienia.

Indywidualny wybór

Lupę stomatologiczną należy wybrać zgodnie ze swoimi własnymi preferencjami. Każdy lekarz przyjmuje nieco inną pozycję podczas pracy, może też wykonywać odmienne działania. W związku z tym lupa stomatologiczna powinna zostać dobrana zgodnie z indywidualnymi potrzebami, przede wszystkim w zgodzie z wykonywanymi zadaniami. Jednocześnie musi uwzględniać przyjmowaną pozycję, jak również to, czy lekarz posiada wadę wzroku i korygujące ją okulary lub soczewki.

Doskonale dobrana soczewka

Za powiększenie w lupie stomatologicznej odpowiadają soczewki. Ich wysoka jakość gwarantuje, że pokazują wierny obraz: powiększony bez zniekształceń, doskonale odwzorowujący kolory i w pełni ostry. Zazwyczaj soczewki mogą powiększać obraz w zakresie od 2 do 5 razy, jednak podczas większości zabiegów w zupełności wystarcza powiększenie 3-krotne. Większe stosowane są w endodoncji oraz podczas wykonywania precyzyjnych zabiegów chirurgicznych.

Inne ważne cechy

Wybierając odpowiednie akcesorium, warto przyjrzeć się też jego innym parametrom. Lupy stomatologiczne powinny być lekkie i wygodne, co może zagwarantować dobór specjalnych oprawek, np. wykonanych z tytanu. Liczyć będą się też ich dodatkowe funkcje, jak choćby odporność na pył, dodatkowe oświetlenie czy też możliwość regulacji w pionie i kąta patrzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*