Wszystko o makijażu permanentnym brwi, oczu i ust

Makijaż permanentny zwany także mikropigmentacją to nic innego, jak rodzaj nietrwałego tatuażu. Wykonuje się go zazwyczaj w okolicy oczu, ust oraz brwi. Zmienia on w znacznym stopniu wygląd twarzy. Oferują go gabinety kosmetyczne na terenie całego kraju i jest dość popularną formą poprawiania swojego wyglądu. Dobrze zrobiony podkreśla naturalne rysy i kształt oczu, ust i brwi. Jest formą delikatnego makijażu, który pasuje na każdą okazję, a jednocześnie jest wygodny, gdyż nie trzeba się malować.

Zabieg w gabinecie kosmetycznym wykonuje linergistka za pomocą linera zakończonego cienką igłą, poprzez którą barwnik dostaje się płytko do skóry (inaczej, niż w przypadku tradycyjnego tatuażu). Najlepsze efekty widoczne są po 4, 5 dniach, a po 3 tygodniach warto udać się na wizytę kontrolną do kosmetyczki w celu obejrzenia ostatecznych efektów i wprowadzenia ewentualnych poprawek.

W zależności od efektów, jakie klientka chce uzyskać oraz od okolicy poddanej mikropigmentacji, można wybrać jedną z kilku dostępnych metod makijażu permanentnego. Wśród nich można wymienić: metodę cieniowania, metodę mechaniczną czy metodę włoskowa. Stosuje się je w przypadku brwi, a pierwsza polega nałożeniu pigmentu pod naturalną linię brwi w taki sposób, że tworzy się efekt chmurki. Metoda mechaniczna to nic innego, jak wypełnienie barwnikiem wnętrza zaznaczonego konturu, którą wykonuje się w przypadku braku brwi. Metoda włoskowa natomiast to rysowanie kreseczek, które przypominają naturalne włoski brwi, dzięki czemu są one zagęszczone.

W przypadku ust za pomocą makijażu permanentnego można zaznaczyć tylko ich kontur albo zastosować wypełnienie oraz cieniowanie. Oczy można także podkreślić za pomocą kreski górnej lub dolnej.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Wszystko o makijażu permanentnym brwi, oczu i ust"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwa × jeden =