Legowisko dla psa – najważniejsze miejsce pupila w domu

Mawia się, że najważniejszym miejscem w naszym domu jest sypialnia. W odniesieniu do zwierząt możemy określić tym mianem jego legowisko. Jakie funkcje spełnia i czy warto zakupić je dla naszego pupila?

Niepozorne spanie

Pierwszym, co przychodzi nam na myśl, jest funkcja spania. Zwierzę po ciężkim dniu układa się w swojej prywatnej przestrzeni, a następnie zasypia. Jest w tym oczywiście ogrom prawdy, ale legowisko nie służy wyłącznie do tego celu.
Leżenie na podłodze jest skrajnie niewygodne. Zwierzęta instynktownie szukają zatem przestrzeni miękkich, w których odczuwają komfort. Niekiedy właściciele kupują schody dla psa, gdy jest on mały i nie może wskoczyć na kanapę. Ten krok może jednak doprowadzić do przyzwyczajenia. Zwierzę z czasem będzie wskakiwało na mebel wypoczynkowy bez opamiętania i nie pozwoli się z niego ,,zrzucić”.

Legowisko pozwala zatem nie tylko na spanie, ale również wygodny wypoczynek. Gdy umieścimy ten asortyment w salonie, pupil będzie zawsze blisko nas. Gwarantuję przy tym, że szybko przyzwyczai się do wygodnego kąta.

Przechowywanie rzeczy

Kolejny istotny cel posiadania legowiska to przechowywanie zabawek. Nie będziemy raczej trzymać ich na komodzie. Powinny być dostępne dla zwierzaka, a najlepiej do tego celu posłuży prywatny kąt, jakim jest legowisko.
Jeżeli nauczymy zwierzę odkładania zabawek do legowiska, znacznie ułatwimy sobie codzienne sprzątanie. Każdy pies czy też kot musi mieć odrobinę rozrywki. Piszczałki oraz gryzaki poprawią nie tylko formę pupila, ale także jego ogólne zadowolenie z życia.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Legowisko dla psa – najważniejsze miejsce pupila w domu"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


12 − dwa =