Czym kierować się przy wyborze jednośladu?

Motocykl to nie tylko zwykły środek lokomocji, ale dla wielu osób prawdziwe dzieło sztuki. Jest to maszyna niezwykle szybka, ale z drugiej strony też bardzo praktyczna, co widać zwłaszcza przy współczesnym zatłoczeniu większości miast. Jeśli podjęliśmy decyzję o zakupie jednośladu, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego robić spontanicznie. Należy brać bowiem pod uwagę wiele parametrów, takich jak choćby rodzaj i klasa sprzętu, pojemność silnika czy przeniesienie napędu. Trzeba też koniecznie zadbać o części, które kupimy m.in. w tym sklepie: https://www.czesci-moto.pl/k327,dla-motocykla-linki-linki-gazu.html.

Warto być niezwykle rozważnym

Decydując się na zakup jednośladu, w pierwszej kolejności zastanówmy się, jakiej klasy ma to być maszyna. Wyróżniamy m.in. następujące rodzaje motorów: choppery, crossy, funduro, enduro, supersporty, touringi, street, adventure oraz neoclassic. Jeśli zależy nam przede wszystkim na jeździe po mieście i drogach asfaltowych, wybierzmy model street albo chopper, jeśli zaś jesteśmy miłośnikami poruszania się po trudnym terenie, takim jak choćby las, postawmy na crossa, ewentualnie enduro. Z kolei pasjonaci sportowych rozwiązań mogą się z powodzeniem zdecydować na wybrany model supersport lub touring. Drugim istotnym kryterium jest pojemność silnika. W tym przypadku najwięcej zależy od naszego doświadczenia. Początkujący wielbiciele jazdy na dwóch kółkach oraz osoby używające motocykla jako środka transportu do pracy, powinni wybierać wersje o pojemności 125-450 cm3. Pasjonaci szybszej jazdy zarówno po mieście, jak i w dłuższej trasie, mogą natomiast postawić na silniki w przedziale 500-800 cm3. Prawdziwa waga ciężka, zarezerwowana wyłącznie dla maszyn stricte sportowych, to 800 cm3 i więcej.  Ponadto liczy się przeniesienie napędu (łańcuch, pas zębaty lub wał Kardana, przy czym większość wybiera ten pierwszy), a także wybór dodatkowych akcesoriów – w ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się kaski ls2 ff399 valiant prox.

 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Czym kierować się przy wyborze jednośladu?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwadzieścia − 5 =