Jak powinniśmy się ubrać na snowboard?

Osoby uprawiające snowboard powinny nosić odpowiedni strój, który zabezpieczy je przed chłodem oraz urazami mechanicznymi. Podstawą jest w tym przypadku wodoszczelna kurtka i spodnie, ale oprócz tego trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie obuwie, rękawice, kask, a także bieliznę termoaktywną. W wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych przydaje się ponadto specjalna osłona na twarz – np. w postaci kominiarki czy bandany. Wymienione elementy garderoby i akcesoria uznanych producentów posiada w swojej ofercie m.in. ten sklep: https://snowboard.distrikt.pl/spodnie-snowboardowe-burton.

Priorytetem jest doskonała ochrona przed mrozem

Do odzieży snowboardowej zaliczamy w pierwszej kolejności kurtkę i spodnie. Oba te elementy powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, odznaczającego się sporą oddychalnością, wodoodpornością oraz wiatroszczelnością. Pożądane rozwiązania w konstrukcji to m.in. podklejane szwy, duża liczba kieszeni, ściągacze, dodatkowa warstwa ocieplenia od wewnątrz i wywietrzniki. Oprócz tego nie obejdzie się bez nieprzemakalnych rękawic – na rynku znajdziemy różnorodne modele, w tym np. z wysokim albo krótkim mankietem, pięcioma lub dwoma palcami, a także grube i cienkie. Kolejnym niezbędnym składnikiem stroju jest bielizna termoaktywna. Dzięki swoim właściwościom zapewnia ona optymalną temperaturę ciała i gwarantuje utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu dla skóry. Poza tym skutecznie odprowadza pot i zabezpiecza przed wilgocią. Warto jeszcze wspomnieć o skarpetach, które powinny mieć długość do kolan (ochrona łydek przed obtarciami powstałymi od butów) i specjalne protektory (wzmocnienia) na piętach oraz palcach. Ostatnim przydatnym elementem jest kask, zabezpieczający głowę snowboardzisty przed urazami i wyziębieniem.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak powinniśmy się ubrać na snowboard?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


1 × dwa =