W jakie niezbędne akcesoria powinny się zaopatrzyć trenujące sporty walki?

Sporty walki to bardzo absorbujące zajęcie, które wymaga nie tylko ogromnej samodyscypliny, ale również właściwego wyposażenia. Co zatem należy zabrać ze sobą na trening? Wszystko zależy od stopnia zaawansowania, ale podstawowe akcesoria są te same: kask, ochraniacz podbrzusza oraz zębów i warg. Jeśli chodzi o ochraniacze na piszczele Topking oferuje sprzęt doskonałej jakości, który skutecznie zabezpiecza przed stłuczeniami, a nawet złamaniami, które mogą nastąpić na skutek kopnięć lub technik zapaśniczych.

Lepiej chronić niż leczyć

Kask ochrania głowę, szczękę oraz łuk brwiowy, amortyzuje ciosy zadawane na głowę, przeciwdziałając poważnym obrażeniom. Kaski wykonane są zwykle ze skóry naturalnej lub syntetycznej wypełnionej gąbką. Są obowiązkowe zarówno w treningach amatorskich, jak i zawodowych. Z kolei ochraniacz podbrzusza, czyli tzw. suspensor, to nakładka na mosznę chroniąca przed urazami i gwarantująca dobrą wentylację. Ochraniacze stanowią obowiązkowe zabezpieczenie podczas wszystkich typów walk. Ostatnim rodzajem ochrony są zabezpieczenia na zęby, czyli gumowa szczęka wyprodukowana zwykle z kauczuku lub innego miękkiego tworzywa. Gwarantuje ochronę zębów i warg przed ciosami. Amortyzuje i rozprasza siłę uderzenia, przez co zabezpiecza też dziąsła, kości żuchwy, tkanki miękkie oraz staw skroniowo-żuchwowy, który jest podstawą fizjologii narządu żucia. Poza tym należy zadbać o rękawice, które powinny być dopasowane do uprawianej dyscypliny, owijki na dłonie oraz strój.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W jakie niezbędne akcesoria powinny się zaopatrzyć trenujące sporty walki?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jedenaście + 2 =