Wybór rolet do domu

Wybór rolet do domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z ważniejszych zagadnień w nowym domu jest wystrój okien. To kwestia nie tylko estetyczna, ale w dużej mierze praktyczna, dlatego warto za podstawę przyjąć funkcjonalność, a nie atrakcyjność wizualną.
Rolety należy podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Te, które montujemy do ramy, ściany lub sufitu w domu mają głównie za zadanie ochronić mieszkańców przed nadmiarem światła oraz ciekawskim okiem sąsiadów. Natomiast rolety zewnętrzne dodatkowo stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe, dlatego są wykonane z trwalszych materiałów, takich jak plastik, ale ich cena jest zdecydowanie wyższa!

Wśród rolet wewnętrznych dużą popularnością cieszą się rolety ekranowe -zazwyczaj wykonane z bawełny lub poliestru, ale można znaleźć także te z lnu czy jedwabiu. Posiadają prosty mechanizm, który zwija roletę do góry. W marketach i sklepach z wyposażeniem do domu spotkamy je w wymiarach standardowych okien. Producenci zadbali również o ofertę rolet o wymiarach pokrywających większość drzwi balkonowych.

Alternatywą dla rolet ekranowych mogą być rolety bambusowe – nadadzą wnętrzu etnicznego, naturalnego looku, albo rolety rzymskie, które nie nawijają się na rolkę, ale składają się falami i sprawiają, że wystrój staje się bardziej elegancki.

Na balkonie rolety zewnętrzne można zamontować nie tylko bezpośrednio przy szybie, ale jeśli posiadają Państwo loggię, mocujemy je na suficie nad barierką. Dzięki temu zasuwając roletę odgradzamy się nie tylko od światła, ale także od hałasu i kurzu z ulicy.

Jeśli nie posiadamy loggi, ale taras lub zwykły balkon, warto pomyśleć o zainstalowaniu markiz.

Bogaty wybór rolet w sklepie internetowym Rolety24 znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*