Czym wyróżnia się trawa sportowa?

Trawa sportowa to specjalne nasiona wykorzystywane na boiskach piłkarskich, terenach rekreacyjnych oraz w ogrodach o zróżnicowanej wielkości. Uzyskana z nich nawierzchnia charakteryzuje się znakomitymi parametrami użytkowymi. Chodzi przede wszystkim o zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwość w pielęgnacji. W tym przypadku najczęściej stosuje się nasiona kostrzewy czerwonej, wiechliny łąkowej i innych ozdobnych gatunków – oczywiście w odpowiednich proporcjach.

Idealne miejsce do zabawy i rekreacji

Trawa sportowa to wyjątkowo gęsta i mocno zielona murawa, która okazale prezentuje się bez względu na okoliczności. Wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością na spore obciążenia i naturalny proces wycierania, dlatego świetnie sprawdza się zarówno na boiskach sportowych i przy obiektach hotelarskich, jak i w ogródkach restauracyjnych czy przydomowych ogrodach eksploatowanych w intensywny sposób. Nie są jej straszne m.in. zabawy małych dzieci, grille i pikniki organizowane dla wielu osób, a także zaawansowane rozgrywki polegające na nieustannym bieganiu.

Dodatkowo trawy sportowe tolerują nawet ekstremalne warunki glebowe oraz atmosferyczne (silne nasłonecznienie, porywisty wiatr, niska temperatura itp.), co jeszcze bardziej zwiększa ich walory użytkowe. Mamy pewność, że taka nawierzchnia nie zblednie wraz z upływem czasu. Jedynym warunkiem jest jej systematyczne podlewanie – najlepiej w tym celu zastosować system automatycznych zraszaczy. Dodajmy, że omawiana trawa może zostać natychmiastowo rozłożona na dowolnej płaskiej powierzchni w formie gotowych rolek (wyhodowanych uprzednio w profesjonalnej szkółce).

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Czym wyróżnia się trawa sportowa?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


osiemnaście − jedenaście =