Jak stworzyć klasyczny salon?

Wystrój mieszkania i aranżowanie go samodzielnie może sprawiać niemałe kłopoty. Obecnie jest tak wiele różnych konwencji oraz możliwości umeblowania pomieszczeń, że laik nie jest w stanie się w tym odnaleźć. Dlatego warto postawić na uniwersalne i sprawdzone rozwiązania, które jednocześnie zawsze są w modzie. Przykładem takiego wystroju jest klasyczny salon, urządzony wedle ponadczasowych zasad. Jakie meble wybrać? Jaka kolorystyka będzie odpowiednia?

Salon w stylu klasycznym

Bardzo ważne podczas każdej aranżacji jest posiadanie zamysłu kolorystycznego. Klasyczny salon zazwyczaj utrzymywany jest w ciemnych barwach. Zarówno ściany jak i podłogi oraz meble mają głębokie, ciemne brązowe lub czarne kolory. Taki wybór może dla niektórych być zbyt odważny, jednak rozwiązanie to ma wiele zwolenników, ponieważ tworzy przytulne i domowe pomieszczenie.

Przechodząc do mebli, warto postawić na naturalne materiały. Świetnie sprawdza się drewno oraz skóra. Styl klasyczny to bardzo często meble amerykańskie. Osiąga się dzięki temu klimatyczne i elegancko urządzone wnętrze. Fotel skórzany przy kominku to kwintesencja klasyki. Oprócz tego nie obędzie się bez drewnianego stołu oraz krzeseł czy stolika kawowego z dębowego drewna.

Dodatki są równie ważne jak umeblowanie. Do drewna i skóry idealnie pasują lustra w ciężkich ramach albo portrety. Klasyczny salon będzie też dopełniony przez ciemne zasłony, które wieczorem zapewnią prywatność, a w ciągu dnia będą stanowiły ciekawą ozdobę całego pomieszczenia.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak stworzyć klasyczny salon?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


8 − pięć =