Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego?

Język angielski bardzo często jest nazywany „współczesną łaciną”. Wydaje się jednak, że to określenie nie do końca oddaje ogromną rolę, jaką w dzisiejszych czasach odgrywa mowa Szekspira. Łacina była bowiem zawsze językiem warstw wykształconych. Angielski zaś to w dzisiejszych czasach po prostu uniwersalny język ludzkości, którego nieznajomość coraz częściej jest niemal jednoznaczna z poważnym upośledzeniem społecznym.

Czym jeszcze różni się „współczesna łacina” od łaciny prawdziwej? Angielski na szczęście jest językiem łatwym, zwłaszcza gramatycznie. Przyswojenie sobie angielszczyzny w stopniu pozwalajacym na swobodną komunikację to kwestia kilku miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że efektywność nauki w ogromnej mierze zależy od tego, po jakie metody sięgniemy.

 

Szkoła językowa czy nauka samodzielna?

Czy można nauczyć się języka angielskiego samodzielnie lub korzystając z usług korepetytora? Można. Potrwa to jednak znacznie dłużej, niż nauka w dobrej szkole językowej (zobacz: szkoła języków obcych Opole), a na dodatek możemy nauczyć się błędnej wymowy, przyswoić sobie niepoprawne posługiwanie się określonymi formami gramatycznymi i tak dalej. Ogromna większość indywidualnych korepetytorów to osoby, które nauczają języków w ten sposób dlatego, że nie posiadają wystarczających kompetencji, aby pracować w szkole językowej.

To jednak jeszcze nie wszystko. Decydując się na naukę angielskiego poprzez kursy w dobrej szkole językowej zapewniamy sobie nie tylko nadzór profesjonalnego lektora, ale również możliwość korzystania z nowoczesnych metod nauki języka a także interakcję z grupą. W ten sposób, słuchając innych osób, biorąc udział w konwersacjach, czyli po prostu ćwicząc znajomość angielskiego w praktyce nauczymy się tego języka najszybciej.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


siedemnaście − siedem =