Zimowy urlop z rodziną – jak dobrze go zaplanować?

Zimowy rodzinny urlop najlepiej zaplanować dużo wcześniej. Z jakim dużym wyprzedzeniem? Wszystko zależy od miejsca, do którego się jedzie oraz środka lokomocji. Rodzinne wczasy to przywilej, a szczególnie wspólny wyjazd na narty w takie partie gór, gdzie zapewniony jest śnieg, mróz i sprawne wyciągi narciarskie.

Ośrodki narciarskie w Polsce i za granicą znane są wszystkim amatorom wypoczynku zimowego, wystarczy porozmawiać z doświadczonym narciarzem, by otrzymać kompendium wiadomości. Jednak umiejętności organizacji wspólnego wypoczynku nabiera się z czasem, metodą prób i błędów pozyskuje się kolejne doświadczenia. 

Zimowy urlop rodzinny

Przygotowując wspólny wyjazd na narty z dziećmi, koniecznie należy dokładnie go zaplanować. Gdy już wiadomo dokąd się jedzie, warto rozważyć czym. Przy licznej rodzinie z pewnością ekonomiczny wyjazd to przejazd samochodem,  szczególnie wtedy, gdy trzeba zabrać ze sobą naprawdę duży bagaż. Narty z dziećmi oznaczają wiele kompletów ubrań suchych i mokrych, warianty odzieży na różne okazje i minimum zabawek, sprzętów czy książek.

Dlatego najwygodniejszą podróż w góry w Polsce czy za granicę odbędzie się autem i to nawet wtedy, gdy niezbędny okaże się nocleg na trasie przejazdu. Niezwykle istotne jest także to, aby wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Na https://gufik.pl/ można znaleźć kilka propozycji w tym zakresie.

Zakupy na zimowy wyjazd

Narty z dziećmi oznaczają ogromną ilość bagażu. Można go nieco zredukować, planując od razu zabranie ze sobą butów narciarskich, ale wypożyczenie nart na miejscu w jednej z wypożyczalni. Oczywiście, jest to dodatkowy koszt i najczęściej w przypadku dzieci wypożycza się i narty i buty. Przed wyjazdem na narty dobrze jest również zaplanować miejsce zakupu/odbioru skipassów. Można zarezerwować je online i wykupić po drodze do miejsca przeznaczenia. 

Zimowe atrakcje

Planując wyjazd, dobrze jest zorientować się wcześniej, jakie dodatkowe atrakcje zapewnia dany ośrodek turystyczny. Gdy zjeżdża się na nartach na nie oświetlonych stokach o godz. 15.00 – 16.00 robi się ciemno i pozostaje całe popołudnie i wieczór do zagospodarowania. Starsze dzieci i młodzież znajdą sobie zajęcie, ale młodszym należy zapewnić rozrywkę.

Sprawę ułatwia obecność w niedużej odległości basenów, placów zabaw, akwaparków, ścianek wspinaczkowych etc. Dzięki temu maluchy odpoczywają od nart a jednocześnie aktywnie spędzają pozostałą część dnia. Warto również sprawdzić okoliczne ważne miejsca dla regionu, które można pokazać dzieciom i przedstawić ich historię. Narty z dziećmi warto wykorzystać do ostatniej minuty.

 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Zimowy urlop z rodziną – jak dobrze go zaplanować?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć × pięć =