Jakie urazy kwalifikują do wykonania artroskopii?

Artroskopia to nowoczesny zabieg endoskopowy, który umożliwia precyzyjne i małoinwazyjne zbadanie oraz leczenie stawu kolanowego. Poprzez wykonanie niewielkich otworów w skórze chirurg ma możliwość obejrzenia i oceny struktury stawu, a także wykonania zabiegów leczniczych. Wziernikowanie wnętrza stawu odbywa się przy pomocy artroskopu. Zarówno diagnostykę, jak i zabiegi chirurgiczne przeprowadza się w znieczuleniu – najczęściej ogólnym, aplikowanym dożylnie.

Zalety stosowania artroskopii w leczeniu urazów stawu kolanowego

Istnieje wiele sytuacji, w których zalecana jest artroskopia stawu kolanowego. Jest to część ciała bardzo podatna na obciążenia, urazy i stany zwyrodnieniowe – przede wszystkim ze względu na swoją skomplikowaną budowę. Artroskopia jest stosowana w przypadku urazów więzadła krzyżowego przedniego lub tylnego, uszkodzenia łąkotki, w sytuacji niestabilności ruchów w stawie kolanowym, a także pojawienia się w nim ciał obcych. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest też ból i obrzęk w okolicy stawu, obecność torbieli, podejrzenie zmian nowotworowych oraz przeciążenie stawu podczas wysiłku fizycznego. Wykonanie operacji w specjalistycznej placówce daje gwarancję rzetelnej diagnozy i fachowego leczenia urazu lub schorzenia. Specjalistów oferujących tego typu zabieg znajdziemy za pośrednictwem strony https://maciejlaskowski.pl/oferta/zabiegi-artroskopowe-stawu-kolanowego/. Zalety artroskopii to jej niska inwazyjność, krótki czas trwania zabiegu, bezpieczeństwo i sprawna rekonwalescencja. W przypadku dolegliwości związanych ze stawami ważna jest szybka reakcja i niezwłoczna wizyta u lekarza, ponieważ przedłużające się objawy mogą pogłębić istniejący uraz albo stan chorobowy.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie urazy kwalifikują do wykonania artroskopii?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


10 + 16 =