Jakie zapachy perfum wybierać na wieczorne wyjścia?

Jednym z niezwykle istotnych elementów budujących wizerunek jest zapach wykreowany przez perfumy. Powinien on być zawsze dostosowany do konkretnej okazji. Jeśli na przykład często wychodzimy wieczorem do klubów lub na randki, to stawiajmy przede wszystkim na aromaty intensywne, które pozwalają skutecznie wyróżnić się w tłumie. Pamiętajmy bowiem o tym, że większość osób biorących udział w jakimś wydarzeniu odbywającym się po zmierzchu używa zazwyczaj ciężkich zapachów, więc niełatwo się przez nie przebić.

Orient to właściwy kierunek poszukiwań

Idealne zapachy na wieczór to w szczególności rozmaite wody perfumowane o orientalnym charakterze, czyli łączące w sobie sporą słodkość z przyprawową ostrością. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza pachnidła z wyraźnie wyczuwalnymi nutami kadzidła, ambry, wanilii, drewna sandałowego, czerwonego pieprzu, mirry, jaśminu, kwiatu pomarańczy, a także cynamonu. Alternatywę stanowią perfumy pudrowo-kwiatowe (irys, fiołek, róża, heliotrop itp.), które z pewnością przypadną do gustu dojrzałym tradycjonalistkom. Pasują one znakomicie do eleganckich sukienek oraz szpilek na obcasie.

Jeszcze inną świetną propozycją na wieczorne wyjścia są zapachy typowo korzenne, przeznaczone głównie dla indywidualistów nie bojących się wykraczać poza schematy (z wybijającymi się goździkami, muszkatołowcem, pieprzem syczuańskim lub kardamonem). Charakteryzują się one ponadprzeciętną projekcją, grając tym samym pierwsze skrzypce w otoczeniu. Z kolei młode kobiety mogą z powodzeniem wybrać perfumy owocowe, które są co prawda nieco lżejsze od poprzednich, ale jednocześnie dodają wizerunkowi uwodzicielskiego charakteru.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie zapachy perfum wybierać na wieczorne wyjścia?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


12 − jeden =