Jak mieć zdrowe włosy?

Jak mieć zdrowe włosy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i zadbane włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, zanieczyszczone środowisko, niewłaściwa pielęgnacja czy ciągłe farbowanie mogą bardzo zniszczyć włosy i odebrać im naturalne piękno. Warto nauczyć się kilku prostych sposobów na to, aby odbudować i poprawić ich stan.

Jak właściwie zadbać o włosy?

Podstawą zdrowych włosów jest odpowiednie mycie oraz czesanie. Należy używać szamponów przeznaczonych do danego typu włosów (jeżeli nie masz pewności, możesz zapytać fryzjera, który udzieli profesjonalnych wskazówek) oraz dokładnie je spłukiwać. Szczotka oraz grzebień powinny także być dostosowane do tego, jakie posiadasz włosy. Dobra, właściwie wybrana szczotka nie tylko nie zniszczy włosów, ale może znacząco wpłynąć na ich wygląd.

Kolejnym krokiem w walce o zdrowe włosy jest odpowiednie ich odżywienie. Witaminy i minerały przyjmowane z pożywienia dopiero w ostatniej kolejności trafiają do włosów. Można wspomagać się herbatami ziołowymi czy specjalnymi preparatami, jednak należy pamiętać, że o ich skuteczności decyduje regularne, długotrwałe stosowanie. Pomocne są artykuły fryzjerskie, których skuteczność jest o wiele wyższa, niż drogeryjnych produktów.

Podstawowym produktem, który chroni, odżywia i nawilża włosy jest odżywka bądź maska. Do wartych polecenia należy Matrix Sleek Look odżywka, która zapewnia widoczne rezultaty już po pierwszym zastosowaniu. Niektóre produkty mogą wydać się za ciężkie lub nie dawać oczekiwanych rezultatów, lecz nie warto się tym zrażać i należy poszukać takich, które „polubią” włosy.

Utrzymywanie zdrowych i silnych włosów nie jest prostym zadaniem, jednak pamiętanie o kilku podstawowych zasadach dotyczących ich pielęgnacji uczyni ten proces znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*