Czy komputer używany to dobry pomysł?

Każdy wcześniej czy później decyduje się zakup komputera i pierwsza rzecz jaka nam się rzuca w oczy to oczywiście cena. Przeciętny konsument nie ma ochoty płacić kilka tysięcy za komputer. Jeśli ma się ograniczony budżet, pierwszą rzeczą jaka przychodzi na myśl jest zakup używanego sprzętu. Jednak czy to na pewno rozsądny pomysł? Cena jest niższa, ale czy będziemy mogli się cieszyć naszym sprzętem przez lata?

Czy opłaca się kupić używany komputer?

Trzeba pamiętać, że komputery używane mogą pracować wolniej. Jest większe prawdopodobieństwo usterek w podzespołach, ich bateria może o wiele krócej trzymać energię i mogą być obecne zarysowania czy to na obudowie czy na ekranie. Minusem jest również brak gwarancji. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba się również liczyć z tym, że czas świetności naszego sprzętu może szybciej przeminąć. Jednak nie brakuje osób które z tego korzystają z takiego rozwiązania. Niższa cena zawsze przyciąga i może się również być tak, że komputer będzie sprawny jak nowy. Dlatego trzeba pamiętać żeby kupowany sprzęt był przez nas sprawdzony. W innym wypadku możemy kupić kota w worku!

Gdzie kupić używany komputer?

Trzeba oczywiście poszukać w Internecie, możemy tam znaleźć mnóstwo stron z używaną elektroniką. Trzeba jednak uważać na oszustwa. Zawsze najpierw lepiej poczytać opinie na temat danej strony. Przykładową miejscem do zakupu używanego komputera może być https://www.cebit.pl/ . Na tej stronie można znaleźć komputery, drukarki, telefony i wiele innych, w przystępnych cenach!

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Czy komputer używany to dobry pomysł?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


szesnaście − 13 =