Jak ozdobić alkohol weselny?

Już od wielu lat zauważalny jest trend, zgodnie z którym parom młodym bardzo zależy na zaskoczeniu gości weselnych. Oczywiście, część osób decyduje się na skromne przyjęcie bez większych udziwnień, większość jednak przykłada olbrzymią wagę do detali, zwłaszcza tych wpływających na estetyczny odbiór przyjęcia. Pary młode zatrudniają dekoratorów, którzy w każdym calu dopieszczają wystrój sali weselnej, w dbałości o kwiaty, zasłony, mniejsze i większe dekoracje. Catering dopracowuje wygląd potraw, estetykę zastawy stołowej. Odpowiednio wcześniej do gości trafiają starannie zaprojektowane i pięknie wykonane, możliwie najbardziej oryginalne zaproszenia do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych dni w życiu pary młodej. Bardzo często sporządza się tzw. plan stołów weselnych, pomagający uczestnikom zabawy odnaleźć swoje miejsce na sali.

Piękne butelki z alkoholem.

Nieodłącznym elementem polskich wesel jest alkohol: głównie wódka, ale coraz częściej także inne wysokoprocentowe trunki oraz wino. Bardzo często z olbrzymią dbałością podchodzi się również do ich estetyki — a dokładniej do butelek, które je zawierają. Te zwykle swoim stylem i kolorystyką mają wpasowywać się w motywy przewodnie całej, spójnej dekoracji. Niekiedy zadaniem zdobień alkoholu jest zawiązanie do wyjątkowości dnia bądź osób pary młodej. Opcji jest naprawdę wiele. Jakie?

Etykiety weselne

Spersonalizowane etykiety weselne naklejane na butelki z alkoholem to opcja, na którą decyduje się bardzo wiele par. Wiele firm udostępnia kreatory online, przy pomocy których samodzielnie można podjąć próbę wykreowania wymarzonej naklejki, dużo łatwiej jednak skorzystać z usługi profesjonalisty po uprzednim przedstawieniu mu swoich oczekiwań. Nalepki na wódkę bardzo często kojarzone są z kiczem, lecz przy odpowiednich staraniach da się znaleźć wiele eleganckich i stylowych propozycji, np. minimalistyczne srebrne inicjały nowożeńców na białym tle. Należy natomiast pamiętać, przy samodzielnym przyklejaniu naklejek, by robić to powoli, starannie i równo.

Zawieszki na wódkę

Warto rozważyć chyba równie popularną opcję dekoracji butelek zawieszkami na wódkę. Z pewnością to rozwiązanie pozwala zaoszczędzić więcej czasu niż poprzednie. Możemy znaleźć wiele gotowych do zawieszenia, ale równie dobrze można pokusić się o zaprojektowanie własnych. Wachlarz wyboru takiej formy ozdoby jest szeroki w kwestii materiału (papier, drewno, ozdobny materiał — np. len), kolorystyki, kształtu oraz treści. Co więcej, takie zawieszki można dodatkowo zdobić, by jeszcze lepiej wpasowywały się w estetykę i atmosferę sali oraz wydarzenia.

Drewno, wstążki i wiele, wiele innych

Butelki z alkoholem przyozdobić można również kokardkami czy ozdobnymi tasiemkami. Jest to subtelny, symboliczny dodatek, który nie będąc nazbyt nachalnym, przykuje uwagę gości. Często stosowanym rozwiązaniem jest też użycie drewnianych podstawek na butelki. Alkohol stojący na osobnym stole, zwanym np. barkiem warto również ciekawie i estetycznie ustawić, warto zamieścić jego podpisy/opisy, zwłaszcza jeżeli są to domowe nalewki. Tę formę zdobień można bardzo naturalnie powiązać z pozostałymi elementami wystroju.

Treść przemycona na dekoracji alkoholu.

Najczęściej pary młode decydują się na umieszczenie na butelkach karteczek z imionami oraz datą ślubu. Ci bardziej odważni zamieszczają krótki, humorystyczny wierszyk, co z pewnością sprzyja zabawowemu nastrojowi. Kolejną opcją jest poruszająca miłosna sentencja – ta z kolei ma za zadanie nawiązywać do podniosłości wydarzenia. Na ozdobie przemycić można także motyw przewodni całego przyjęcia, np. kwiatowy, podróżniczy, wodny itp.

„Diabeł tkwi w szczegółach”

Warto wziąć sobie do serca tę myśl, bo goście weselni z pewnością docenią każdą piękną ozdobę — również tę na weselnym alkoholu. Jeśli będzie przemyślana i wystarczająco oryginalna, na pewno zapadnie w pamięć bliskich pary młodej, będąc jednocześnie dowodem na to, że przyjęcie zostało „dopięte na ostatni guzik”. Mnogość rozwiązań jest na tyle duża, że z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak ozdobić alkohol weselny?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


osiem + trzynaście =