Jak wymodelować włosy na specjalną okazję?

W życiu każdej kobiety mają miejsce specjalne okazje. Pragniemy wtedy nienagannie się prezentować i doskonale czuć we własnym ciele. Oprócz starannie dobranych ubrań i dodatków kluczową rolę odgrywają także makijaż i fryzura. Jak samodzielnie wykonać efektowne uczesanie i wymodelować włosy? To prostsze niż mogłoby się wydawać!

Piękne loki na wyciągnięcie ręki

Modelowanie włosów to znakomity sposób na to, by cieszyć się wspaniałą objętością. Jego ogromną zaletą jest to, że sprawdzi się zarówno u właścicielek krótkich, jak i długich włosów. Cały proces rozpoczynamy od umycia włosów i wysuszenia ich przy pomocy suszarki. Już na tym etapie można przystąpić do modelowania, pod warunkiem, że dysponujemy urządzeniem, którym jest suszarko – lokówka. Jeśli tak nie jest, nic straconego. W takim przypadku suche kosmyki wystarczy powoli nawijać na lokówkę aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów. Warto zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki ułatwiające modelowanie, takie jak pianki i lakiery.

Szybko i sprawnie stworzyć fryzurę rodem z salonu fryzjerskiego

Modelować można także przy pomocy dużej, okrągłej szczotki. Na lekko wilgotne pukle nakładamy piankę i dzielimy włosy na kilka lub kilkanaście pasm. Każde z nich nawijamy na szczotkę i suszymy przy pomocy suszarki zachowując odstęp wynoszący około 10 cm. Włosy znajdujące się u nasady naciągamy w górę i suszymy nieco dłużej. Dzięki temu będą uniesione u nasady a fryzura zyska imponującą objętość. Warto podkreślić, że końcowy efekt zależy między innymi od rozmiarów szczotki. Każda kobieta może więc dowolnie dopasowywać ten przedmiot do swoich potrzeb i oczekiwanych rezultatów. Całość dobrze będzie utrwalić lakierem do włosów.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak wymodelować włosy na specjalną okazję?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × pięć =