Czy warto przyjmować suplementy?

W dzisiejszych czasach z każdej strony atakują nas reklamy suplementów diety: “Schudnij szybko i bez wysiłku”, “Wypadają Ci włosy? Mamy na to radę!”. Czy to wszystko prawda? Jakie suplementy warto stosować? I czy w ogóle warto je brać? 

Czym one w ogóle są?

To różnego rodzaju „wspomagacze”, które mają nam pomóc w codziennym, lepszym funkcjonowaniu. Mogą zastąpić konwencjonalne źródło pożywienia, pomagają uzupełnić niedobory substancji odżywczych, dostarczają substancji, które dodają energii i siły podczas treningu. Od pewnego czasu mamy do czynienia z ogromną popularnością tego typu środków, które mają poprawić jakość naszego życia. Niestety, nie wszystkie suplementy działają w taki sposób, jakbyśmy tego oczekiwali. 

Co warto stosować?

W sklepach i aptekach mamy spory wybór – jeśli chodzi o suplementy. Warto jednak wiedzieć co i jakiej firmy wybierać, żeby działanie spełniało nasze oczekiwania. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład i pochodzenie suplementów, oraz na dawki zawartych w nich składników. Dobrze jest sięgać po sprawdzone firmy, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Możemy być wtedy pewni jakości zakupionego towaru. Zwróćmy również uwagę na dawki substancji czynnych, ponieważ to, że jakiś składnik jest zawarty w suplemencie, to jego dawka może być na tyle znikoma, że nie będzie działał tak jak powinien. Powinniśmy sprawdzić też, jakiego pochodzenia są składniki w odżywkach – czy są pochodzenia naturalnego, czy sztucznie wytworzone. Kierując się tymi wytycznymi, możemy być pewni jakości i działania. Bo to, że warto brać odpowiednie suplementy jest oczywiste i niepodważalne.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Czy warto przyjmować suplementy?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


2 + siedemnaście =