Artykuły sportowe dla pięściarzy

Wyposażenie każdego pięściarza zależy od stopnia zaawansowania treningów. Oczywistym jest, że amator nie potrzebuje tylu artykułów, co zawodowy pięściarz. Wraz z rozwojem i licznymi treningami wzrastają potrzeby pięściarzy, więc analogicznie rośnie liczba artykułów sportowych, które są im niezbędne. Różnice między płciowe nie są w tej kwestii bardzo wielkie. Choć rękawice bokserskie damskie pewnie będą nieco mniejsze niż mężczyzny.

W wyposażeniu płci przeciwnej znajdzie się jeszcze suspensorium, chroniące genitalia jeśli sport walki obejmuje również walkę w parterze lub należy do sportów mieszanych. Co znajduje się jednak w podstawowym wyposażeniu pięściarza? Jak przygotować się na pierwszy trening lub czego spodziewać się po tym sporcie? Kilka informacji poniżej.

Torba w rękę i na trening

Na podstawie kultowych filmów, w których główne role opisywały życie bokserów, wiemy, że podstawowym akcesorium treningowym służącym rozwojowi mięśni jest skakanka. To właśnie w ten sposób pięściarze pracują nad masą mięśniową. Jeśli chodzi natomiast o artykuły bezpośrednio związane z tym sportem walki, to oczywiście są nimi dobre rękawice na siłownie, które przydają się nie tylko podczas walk, ale również treningów z tarczami, na których ćwiczy się zadawanie poprawnych ciosów.

Przydatne mogą być również worki do treningów, które mają podobny cel, co tarcze. Tylko w tym wypadku nie wymagają trzymania przez druga osobę. Do artykułów sportowych należą także gumy dla bokserów ( do zadawania ciosów i uczenia się kroków) oraz łapy bokserskie.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Artykuły sportowe dla pięściarzy"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć × 1 =