Co to jest woda alkaliczna?

Woda kranowa używana do picia, gotowania i mycia ma odczyn obojętny – oznacza to, że jej pH wynosi ok. 7 i nie ma właściwości kwasowych ani zasadowych. Z kolei woda alkaliczna to taka o wyższym pH, dzięki czemu może być używana do neutralizowania kwasów – znana jest wśród zwolenników medycyny alternatywnej jako lek na zakwaszenie organizmu. Ma ono zwiększać ryzyko m.in. cukrzycy i osteoporozy, dlatego wiele osób decyduje się na profilaktyczne spożywanie wody alkalicznej, szczególnie jeśli na co dzień piją dużo kawy, herbaty i alkoholu, które są produktami zakwaszającymi.

Spodziewają się uregulowania metabolizmu i zwiększonej odporności, a także złagodzenia problemów skórnych i żołądkowych. Chociaż działanie wody alkalicznej nie jest jeszcze jednoznacznie potwierdzone, można znaleźć wiele pozytywnych opinii na jej temat. Należy pamiętać, że spożywana w nadmiarze może niekorzystnie wpływać na układ moczowy z racji dużej mineralizacji.

Gdzie można dostać wodę alkaliczną?

Wodę o zasadowym pH można zakupić w sklepach z wodami leczniczymi lub online. Możliwa jest także samodzielna jej produkcja za pomocą specjalnych jonizatorów, które instaluje się w kuchni. Są one łatwe w instalacji i pozwalają na filtrację wody docierającej do domu. Jeśli interesuje nas woda alkaliczna w domu Warszawa mieści profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą jonizatorów i gotowego produktu. Dostarczą nam też one wszystkich niezbędnych informacji co do instalacji urządzenia i właściwości wody alkalicznej. Z przykładową ofertą można zapoznać się na http://aqua-alkalik.pl/

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co to jest woda alkaliczna?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


11 + siedem =