Jak dobierane są okulary?

Jak dobierane są okulary?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom optycznym można wyregulować ostrość widzenia i zmniejszyć problemy związane z ewentualnymi wadami wzroku. Dobrze wyprofilowane okulary mogą bowiem z powodzeniem pozbyć się kłopotów z astygmatyzmem, krótkowzrocznością, niedowidzeniem czy dalekowzrocznością. Jak więc powinny być dobrane, aby optymalnie spełniały swoje zadanie?

Badanie wzroku to podstawa

Ustalenie właściwej ostrości szkieł wymaga przeprowadzenia serii specjalistycznych procedur. Zaleca się wykonanie komputerowego badania wzroku, klasyczny sprawdzian widzenia przy pomocy tablicy literowej, a w przypadku potrzeby, można poszerzyć diagnostykę o badanie pola widzenia. Warto wiedzieć, że już po wykonaniu soczewek – szczególnie tych korekcyjnych i przeciwsłonecznych –  bardzo istotny jest też test polaryzacji okularów. Pozwala on zweryfikować, czy szkła nie tylko przyciemniają światło słoneczne, ale również usuwają ostre promienie z pola widzenia.

Nowoczesne metody diagnostyki

Współcześnie chętnie wykorzystywanym urządzeniem diagnostycznym jest specjalistyczny monitor optotypów. Jest to interaktywny wyświetlacz pozwalający prezentować dowolne treści, które pacjent podczas badania ma odczytać z odpowiedniej odległości. Można umieścić go na każdej powierzchni płaskiej i łatwo ustawić go w odpowiedniej osi względem osoby badanej, aby otrzymać wiarygodny wynik. Więcej informacji na temat tego sprzętu i jego zastosowania można znaleźć na https://www.krak-optic.pl/monitory-optotypow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*