Pomieszczenia, w których warto umieścić drzwi przesuwne

Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest miejsce wewnątrz pomieszczeń, należy rozważyć montowanie innych systemów niż standardowe skrzydła drzwiowe. Wynika to również z wygody, jaka potrzebna jest przy użytkowaniu wnętrz. Często jest to powodem małej ilości miejsca. Przeważnie rozwiązania takie wybierane są przy modernizacji kuchni i łazienki. Pozwala to na pełne zagospodarowanie pomieszczenia również miejsca znajdującego się przy drzwiach.

Dobrym przykładem są drzwi przesuwne do kuchni. Ten sposób zapewniamy odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, jak również możemy otwierać i zamykać pomieszczenie bez zmniejszania jego powierzchni przewidzianej na ruch skrzydła drzwiowego. Skrzydło drzwiowe porusza się jedynie na boki po powierzchni ścian.

Rozwiązania techniczne systemów przesuwnych w pomieszczeniach użytkowych

Zalety tego modelu drzwi osiągane są dzięki specjalnej konstrukcji prowadnic, która ułatwia przesuwanie drzwi na boki oraz dolnego elementu ustalającego. Drzwi przesuwne na prowadnicy wyposażone są w rolki z łożyskami, co pozwala na płynną i cichą pracę. Prowadnica przykręcana jest do ściany, zmniejszając ilość elementów widocznych na zewnątrz drzwi.

W zależności od modelu wybranego rozwiązania mogą być do drzwi mocowane w tradycyjny sposób lub chowane po zamknięciu w specjalną konstrukcję z zakrytą płytami gipsowo-kartonowymi. W tym wypadku drzwi otwarte są niewidoczne. Ten model wymaga większej ilości pracy przy montażu, ponieważ musi zostać wykonana konstrukcja nośna. Przesuwne drzwi pozwalają szybkie wydzielenie przestrzeni w mieszkaniu.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Pomieszczenia, w których warto umieścić drzwi przesuwne"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


1 × 5 =