Wymiana okien – na jakie produkty warto postawić?

Planując wymianę bądź montaż okien, zazwyczaj kierujemy się kilkoma kryteriami wyboru. Podstawowym z nich jest zapewnienie odpowiedniej izolacji cieplnej wewnątrz domu, a także ich eleganckie wykończenie.  W niniejszym tekście podpowiadamy, jakie elementy warto wybrać.

Okna dla Twojego domu

Poza najbardziej popularnymi oknami typu PCV na rynku dostępne są także okna wykonane z innych materiałów różniące się estetyką i właściwościami termicznymi.

  • okna drewniane – odpowiednio dobrane potrafią skutecznie odmienić wygląd całego budynku. Jeśli chodzi o wnętrze, dodają mu wyjątkowego charakteru. Charakteryzuje je duża różnorodność kształtów i rozmiarów a także fakt, że mogą być dopasowane do naszych potrzeb: dostępne są w funkcji stałej, rozwiernej czy przesuwnej.
  • okna aluminiowe – ten nowy trend w technice okiennej charakteryzuje się dużą wytrzymałością na zmiany temperatury, uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką odpornością na wilgoć. Do tego są wyjątkowo reprezentatywne, przez co coraz częściej instaluje się je w budynkach publicznych.
  • okna drewniano-aluminiowe – połączenie tych dwóch surowców sprawia, że ramy są wyjątkowo wytrzymałe na zmiany temperatur i różne warunki atmosferyczne. Aluminium od wewnątrz zapewnia wysoki stopień izolacji, a drewno po zewnętrznej stronie dodaje całości naturalnego charakteru.
  • okna angielskie, skandynawskie i holenderskie  – wykonane z klejonego drewna są produkowane w dwóch rodzajach: przesuwanie góra-dół lub otwieranie na zewnątrz.

Jeśli szukasz odpowiednich okien do swojego domu, odwiedź stronę https://superdrew.pl/oferta/oferta-superdrew-okna-i-drzwi/okna/drewniano-aluminiowe/, aby sprawdzić ofertę wszelkiego rodzaju ram okiennych.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Wymiana okien – na jakie produkty warto postawić?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dziewiętnaście − 4 =