Planowanie przeprowadzki krok po kroku

Przeprowadzka do nowego mieszkania zawsze nierozerwalnie wiąże się ze sporym zamieszaniem oraz stresem. Nie wystarczy bowiem przetransportować rzeczy (np. meble, urządzenia RTV AGD, ubrania, książki, naczynia), ale trzeba też wykonać szereg innych czynności i załatwić wiele spraw. Z tego względu zalecane jest wykonanie szczegółowego planu, a następnie ścisłe postępowanie według niego. Takie przeprowadzki odbywają się zazwyczaj wyjątkowo sprawnie, a co najważniejsze bez żadnych komplikacji. 

Pamiętajmy o formalnościach 

Pierwszym etapem przeprowadzki powinno być poinformowanie stosownych urzędów oraz instytucji o zmianie miejsca zamieszkania (chodzi m.in. o Urząd Skarbowy, ZUS, bank, przychodnię lekarską, firmę telekomunikacyjną i pracodawcę). Najlepiej zrobić to co najmniej miesiąc przed planowanym opuszczeniem dotychczasowego lokalu. Poza tym niezbędne jest złożenie wypowiedzenia usług telewizyjnych. Następny ważny krok to generalne porządki, polegające na pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy i pozostawieniu wyłącznie tych, które zamierzamy ze sobą zabrać w nowe miejsce. Trzeba je bardzo dokładnie i umiejętnie zapakować, wykorzystując folię bąbelkową, styropian, kartony i taśmę pakowną. Na opakowaniach zawierających delikatne przedmioty warto umieścić naklejki ostrzegawcze. Oto pozostałe etapy przeprowadzki:

– zadbanie o doskonały stan techniczny całego mieszkania (dokonanie ewentualnych napraw, pomalowanie ścian itp.)

– zabezpieczenie dokumentów przed zgubieniem

– odkręcenie tabliczki z nazwiskiem od drzwi i sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego

– pisanie stanu liczników

– wynajem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej – ofertę sprawnego i szybkiego przewozu mebli można znaleźć m.in. na stronie https://teul.pl/transport-mebli/

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Planowanie przeprowadzki krok po kroku"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


8 + 17 =