Elegancja w ciemnym kolorze

The white curtains with ring-top rail, Curtain interior decoration in living room

Aranżacja wnętrza mieszkania nie jest łatwa, szczególnie gdy trzeba myśleć o całym mieszkaniu. Przede wszystkim trzeba wybrać jeden przewodni styl. Wiele osób decyduje się na wnętrza z charakterem, które sami zapełniają później przedmiotami. Część osób korzysta z gotowych propozycji, które można znaleźć na łamach magazynów wnętrzarskich. Są też osoby, które zatrudniają projektanta wnętrz, aby to on urządził dla nich idealne miejsce do mieszkania przez wiele kolejnych lat.

Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że element dekoracyjny, o którego istocie zapominamy najczęściej, to zasłony i firany. Nie ma domu, w którym te elementy nie byłyby potrzebne. Zasłony można zastąpić roletami, ale firan nie zastąpimy już niczym. Aranżacja okna jest bardzo ważna, ponieważ to przez nie wpada do domu światło słoneczne, którego ilość można regulować choćby kotarami. Z drugiej strony, jeśli ten element wybierzemy na chybił-trafił i na oknach powiesimy cokolwiek, cały nasz wysiłek w ładne urządzenie wnętrza pójdzie na marne.

Jak wybrać firany i zasłony?

Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie obecnie są popularne modele; taki rekonesans można zrobić choćby w sklepie https://magdalena24.pl/firany/promocje-wyprzedaze. Dzięki temu zobaczymy, jak urządza się obecnie dekoracje okienne. Zwykle firany są białe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ przez jasne firanki wpada dużo światła, ale okno wciąż jest osłonięte. Wybierając do tego jednokolorowe firany o standardowym wzorze, na przykład z dodatkiem lambrekinu czy ozdobnymi koronkami na dole, będziemy mogli dopasować zasłony w każdym kolorze.

Obecnie popularne są szare zasłony lub – ogólnie mówiąc – kotary w ciemnych barwach. Dzięki takim bardziej dostojnym kolorom cały salon będzie wyglądała bardziej elegancko. Dodając do nich białe firany, zostawiamy jednak dekorację okna dość lekką. Ciemne zasłony pasować będą do niemal każdego stylu aranżacji oprócz romantycznych czy pop artowych. Dlatego też, jeśli podobają nam się ciemne zasłonki, nie musimy się martwić o to, że nie będą pasować. Gdy reszta mieszkania jest urządzona w jasnych barwach, nigdy nie będą się one wydawać przytłaczające.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Elegancja w ciemnym kolorze"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery × jeden =