Jak działa masaż?

Jak działa masaż?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż to jedna z tych usług, które często błędnie są uznawane za wynalazek nowoczesności. Tymczasem sztuka masażu ciała istnieje od stuleci, a poszczególne techniki posiadają rodowód sięgający niekiedy w naprawdę zamierzchłe czasy. Dlaczego właściwie jednak warto korzystać z masażu i jakie benefity niesie to dla naszego organizmu? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

 

Jak działa masaż?

 

Masaż wpływa na ludzkie zdrowie poprzez dwie odmienne, lecz w tym wypadku ściśle ze sobą powiązane płaszczyzny: somatyczną (fizjologiczną) oraz psychologiczną. Pod tym pierwszym względem masaż, w swoich najczęściej spotykanych odmianach, przede wszystkim poprawia krążenie krwi oraz zmniejsza napięcie mięśni. To między innymi właśnie dzięki temu po sesji dobrego masażu czujemy, że nasze ciało jakby odżyło, odzyskało świeżość i witalność. Masaż jest znakomitym rozwiązaniem również w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości bólowe: w tym przypadku często mamy do czynienia z masażem stricte medycznym (terapeutycznym) lub też mieszanką masażu relaksacyjnego z masażem terapeutycznym.

Z działaniem fizjologicznym masażu ściśle wiąże się również jego wpływ na naszą psychikę. Poprawa krążenia krwi, redukcja bólu, zmniejszenie napięcia mięśni: to wszystko sprawia, że czujemy się zrelaksowani. Podczas masażu nasz organizm nie tylko poprawia się pod względem czynności układu krążenia czy kondycji mięśni: dochodzi również do produkcji endorfin, nazywanych również „molekułami emocji”. To właśnie te substancje w ogromnej mierze odpowiadają za nasz nastrój. Regularne korzystanie z masażu to więc nie tylko sposób na poprawę czynności fizjologicznych naszego organizmu, lecz również droga do trwałej poprawy samopoczucia i szeroko rozumianej kondycji psychicznej.

Bogaty wybór masaży znajdziesz np. w Thai Massage Spa Szczecin.
Sprawdź ofertę: masaż Szczecin cennik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*