Co zrobić, żeby uniknąć upadłości?

Utrata płynności finansowej przedsiębiorstwa wiąże się zawsze z ryzykiem upadłości. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, ponieważ nowe prawo restrukturyzacyjne daje możliwość wyjścia z tej sytuacji. Każdy przedsiębiorca, który znalazł się w trudnej sytuacji powinien dowiedzieć się, w jaki sposób z niego skorzystać, aby nie musiał ogłaszać upadłości swojej firmy.

Jak dzięki restrukturyzacji uniknąć upadłości? 

Restrukturyzacja to proces, który ma na celu przede wszystkim rozwiązać problemy finansowe dłużnika. Przepisy wprowadzają aż trzy rodzaje postępowania restrukturyzacyjnego. Pierwszy z nich, to postępowanie o zatwierdzenie układu. W jego przypadku przedsiębiorca musi zawrzeć umowę z doradcą, który zajmie się przygotowaniem propozycji dla wierzycieli. Muszą oni zagłosować czy przystają na zaproponowany układ. Jeśli uda się zebrać odpowiednią ilość głosów wniosek składany jest do sądu restrukturyzacyjnego, który go zatwierdzi. Drugi rodzaj to postępowanie układowe, które od początku toczy się przed sądem. Przedsiębiorca ma prawo prowadzić swoje sprawy, a w dniu otwarcia postępowania powoływany jest nadzorca sądowy. Dla dłużników znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji przeznaczone jest postępowanie sanacyjne. Sąd powołuje zarządcę, który prowadzi wszystkie sprawy spółki i wdraża plan restrukturyzacyjny. Może on zrezygnować z mało dochodowych kontraktów, a na nawet zwalniać pracowników. Po realizacji planu wierzyciele głosują za lub przeciw układowi. Kancelarię, która świadczy pomoc w postępowaniu restrukturyzacyjnym można znaleźć na stronie https://sp-legal.pl/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co zrobić, żeby uniknąć upadłości?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × 5 =