Zautomatyzowane reklamy (programmatic), to działa? A może e-commerce i Allegro ads?

Zautomatyzowane reklamy (programmatic), to działa? A może e-commerce i Allegro ads?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Reklama automatyczna (programmatic) to sposób kupowania mediów, które zostały algorytmicznie określone jako mające największe szanse na dotarcie do określonej grupy odbiorców. Programmatic może być postrzegane jako najbardziej zaawansowana forma marketingu cyfrowego.

Reklamy handlu elektronicznego to reklamy umieszczane w witrynach i aplikacjach, w których konsumenci mogą kupować towary i usługi. Reklamy te zwykle pojawiają się u góry lub u dołu strony internetowej albo po prawej stronie ekranu aplikacji.

Allegro Ads to program open source do zarządzania kampaniami reklamowymi online, w tym programy do automatycznego kupowania reklam, takie jak Google AdWords i Facebook Audience Network, które automatyzują niektóre aspekty reklamy online. Choć wiadomym jest, że mówiąc o Facebook i Google Ads, mamy na myśli promocję na dużo szerszą skalę, jednak musimy mieć na uwadzę jak wielkim zainteresowaniem cieszy się serwis Allegro w Polsce, toteż allegro ads jako forma promocji, również staje się coraz bardziej zauważalne. 

Co to jest reklama zautomatyzowana?

W tego typu marketingu reklamodawca korzysta z oprogramowania, aby znaleźć najlepiej pasującą reklamę z zasobów reklamowych, które obejmują różne typy formatów i rozmiarów reklam. Reklamodawca następnie kupuje reklamę, korzystając z automatycznego procesu, bez interakcji człowieka.

Główną korzyścią z programmatic https://adsright.pl/programmatic/ dla reklamodawców jest to, że mogą skuteczniej docierać do odbiorców docelowych przy mniejszych kosztach czasu, pieniędzy i zasobów ludzkich.

Jak działa reklama zautomatyzowana?

Adtech to gałąź marketingu cyfrowego, która wykorzystuje dane do kierowania reklam do użytkowników i mierzenia sukcesu kampanii reklamowej. Obejmuje trzy rodzaje zautomatyzowanej reklamy:

  1. Reklama displayowa: najpopularniejsza forma, która obejmuje banery i reklamy tekstowe w witrynach internetowych, mediach społecznościowych i aplikacjach mobilnych.
  2. Reklama behawioralna: kierowanie do użytkowników na podstawie historii przeglądania lub innych punktów danych
  3. Reklama natywna: reklamy, które często mają postać artykułów prasowych lub innych treści

Korzystanie z automatycznych reklam w kampaniach reklamowych firm ma wiele zalet, w tym niższy koszt kliknięcia (CPC), wyższe współczynniki konwersji i większe zaangażowanie klientów w produkty lub usługi firmy.

Marketing zautomatyzowany a marketing tradycyjny

Marketing programistyczny to sposób na wykorzystanie danych i algorytmów do tworzenia spersonalizowanych komunikatów dla konsumentów. Ma swoje zalety, ale ma też swoje wady.

Marketing programistyczny to sposób na wykorzystanie danych i algorytmów do tworzenia spersonalizowanych komunikatów dla konsumentów. Ma swoje zalety, ale ma też swoje wady.

Zaletą marketingu programmatic jest to, że zapewnia dokładniejsze targetowanie i lepszy zasięg niż tradycyjne metody reklamowe, takie jak reklamy telewizyjne czy billboardy. Wadą jest to, że może być bezosobowa, ponieważ wiadomość nie jest dostosowana do indywidualnego konsumenta i może być postrzegana jako spam, jeśli otrzyma zbyt wiele nietrafnych reklam.

Funkcje i zalety zautomatyzowanego kupowania reklam

Reklama to forma komunikacji marketingowej, która wykorzystuje otwarcie sponsorowane, nieosobowe przesłanie w celu promowania lub sprzedaży produktu, usługi lub pomysłu. Zwykle służy do przekonywania ludzi do kupowania produktów, usług lub pomysłów.

Programowalne marki Ibrands oferują najlepsze możliwości automatycznego kupowania reklam dla reklamodawców. Mają silnik AI, który może analizować i optymalizować wydajność reklam w czasie rzeczywistym. Programmable Ibrands oferuje również zestaw narzędzi, które mogą być wykorzystywane przez reklamodawców do tworzenia i zarządzania kampaniami na Facebooku i Instagramie. Narzędzia te obejmują:

– Silnik AI

– Interfejs sieciowy — API

– Automatyczne licytowanie

– Silnik optymalizacji

– Oprogramowanie do analizy danych

Jak marki wykorzystują reklamę zautomatyzowaną, aby docierać do konsumentów na dużą skalę i zwiększać konwersje sprzedażowe

Reklamy automatyczne mogą być świetnym sposobem na dotarcie do konsumentów na dużą skalę i zwiększenie konwersji sprzedażowych. Marki mogą używać automatycznych reklam do modelowania atrybucji sprzedaży i śledzenia ROI swoich kampanii.

Na przykład reklamy Allegro ads, to jeden z najpopularniejszych sposobów reklamowania przez sprzedawców, swoich aukcji i licytacji. Firma może skonfigurować kampanię reklamową Allegro ads z określonym budżetem, grupą docelową i ramami czasowymi. Decydując o tym, ile wydasz za kliknięcie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje cele i dostępne ramy czasowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*