Jak wybrać odpowiednie choinki do ogrodu?

Jak wybrać odpowiednie choinki do ogrodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzewa iglaste, zwane potocznie choinkami, to niezwykle popularne rośliny występujące w wielu ogrodach i parkach. Ich kluczową zaletą jest to, że w zdecydowanej większości nie tracą igieł na zimę, upiększając tym samym krajobraz przez okrągły rok. Poza tym są stosunkowo łatwe w uprawie i posiadają niepowtarzalny przekrój. Najczęściej wybierane gatunki to świerk pospolity i jodła kaukaska – są one uprawiane m.in. na tej pomorskiej plantacji: https://www.choinki.com/plantacja.html.

Pamiętajmy o wysokości drzewa

Drzewa iglaste można hodować zarówno w grupach, jak i pojedynczo. Nadają się idealnie dla osób nie mających zbyt wiele czasu na prace w ogrodzie, ponieważ nie potrzebują codziennej pielęgnacji. Ich niepodważalne atuty to również duża odporność na choroby i szkodniki oraz dobre przystosowanie do naszego zmiennego klimatu. Jeśli jesteśmy zainteresowani nabyciem w ilości hurtowej najpopularniejszych gatunków, czyli świerka i jodły, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą tej znanej i cenionej plantacji na https://www.choinki.com/.

Przy zakupie zwróćmy jednak uwagę na kilka ważnych elementów, w tym zwłaszcza korzenie, barwę igieł, rozłożystość wierzchołka i stan pnia. Wszystko musi być bez zarzutu. Nie zapomnijmy też o zweryfikowaniu, do jakiej wysokości dorasta dane drzewo. Ma to znaczenie z tego powodu, że zbyt duży okaz może nadmiernie zacieniać ogród, odbierając pozostałym roślinom dostęp do promieni słonecznych. Oprócz wspomnianych już dwóch gatunków, godne polecenia są też: sosna żółta i czarna, świerk czerwony, metasekwoja chińska, modrzew europejski, cis pospolity, a także żywotnikowiec japoński.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*