Jak romantycznie udekorować stół?

Dobre jedzenie podczas kolacji we dwoje to dopiero połowa sukcesu. Dużo zależy też od pierwszego wrażenia, jakie zrobisz na ukochanej osobie, gdy ta spojrzy na stół. W tym celu potrzebne będą Ci odpowiednie dekoracje. Jak stworzyć romantyczny nastrój i nie przesadzić oraz jak unikać kiczu i zadbać o elegancję?

Jakie dekoracje przygotować?

Punkt wyjścia to schludność. Zadbaj o dobrze wyprasowany obrus i czystą zastawę. Sztućców nie kładź bezpośrednio na stole – użyj do tego serwetek. Jeśli zależy Ci, żeby romantyczna kolacja była elegancka, stwórz z serwetek rulonik i włóż w niego sztućce. Owiń je wstążką lub sznureczkiem jutowym i zawiąż kokardkę. Pamiętaj o kwiatach. Bukiet możesz ustawić w wazonie, a kilka płatków rozsypać pomiędzy nakryciem. Podstaw też na spójną kolorystykę – wybierz na przykład czerwony obrus, serwetki i kwiaty i uzupełnij je białymi talerzami. Zrezygnuj ze standardowych szklanek na napoje. Zamiast nich na stole ustaw kieliszki od szampana na długiej nóżce.

Zadbaj o odpowiedni nastrój

Zwieńczeniem romantycznej dekoracji są świece. Koniecznie postaw kilka sztuk na stole, odpalając je tuż przed przybyciem ukochanej osoby. Możesz ustawić je luzem lub wstawić w szklane świeczniki. Zadbaj też, by nie były to zwykłe, białe świeczki. Romantyczny nastrój wprowadzą modele kolorowe i zapachowe, które świetnie uzupełnią aromat serwowanych potraw. Możesz zainspirować się produktami ze strony https://bolsius.com.pl/. Polecane są zwłaszcza zapachy kwiatowe, wanilię i czekoladę.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak romantycznie udekorować stół?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × cztery =