Budowa tarasu od podstaw – w co należy się zaopatrzyć?

Budowa tarasu od podstaw – w co należy się zaopatrzyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras w ogrodzie jest marzeniem wielu osób. Można mieć różne wizje tego miejsca, ale zawsze warto zastanowić się nad jego funkcjonalnością. Przede wszystkim musi to być miejsce o stabilnym gruncie. Nie chcemy, aby postawione meble się kołysały, a dach wyglądał, jakby miał się zaraz zawalić. Jak zbudować profesjonalny taras od podstaw?

Od czego zacząć budować taras?

Najważniejszy jest plan działania oraz dokładny pomiar miejsca, w którym chcemy zorganizować strefę wypoczynku na zewnątrz. A później przychodzi kolej na wybór konstrukcji. Najprostszym rozwiązaniem będzie ułożenie posadzki z płyt tarasowych. Można je znaleźć choćby na stronie internetowej https://tombet.pl. Płyty tarasowe mają różne rozmiary, kolory i wzory. Ponadto łatwo się je układa. Wystarczy wyrównać teren, na którym chcemy wytyczyć taras i ułożyć płyty zgodnie z zaleceniami producenta. Będziemy mieli stabilne podłoże, na którym można dodatkowo wznieść konstrukcję zadaszenia albo po prostu zacząć już ustawiać meble. 

Wybór płyt tarasowych jest lepszy niż kafelek mrozoodpornych, ponieważ można je ułożyć na gruncie, a przy kafelkach potrzebna jest betonowa wylewka. Oczywiście i płyty mogą być położone na betonowej wylewce, ale nie zawsze jest to konieczne. Różnicą jest też fakt, że kafelki ceramiczne mogą być po prostu śliskie, zwłaszcza po opadach deszczu czy śniegu. Wybierając materiał prosty w użyciu, oszczędzamy nie tylko środki, ale i czas na wykonanie pracy. Budowa tarasu od podstaw nie musi trwać długo. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*