Jakie drewno sprawdzi się jako podłoże tarasowe?

a luxurious lounge on the poolside of a beautiful big pool

Decydując się na budowę tarasu drewnianego, otwiera się przed nami szeroka gama surowców, która pomaga dostosować nasze wymagania do możliwości. Należy pamiętać, że taras ma nam służyć przez wiele lat, a jego utrzymanie nie powinno być kosztowne ani uciążliwe. Wybór podłoża tarasowego jest bardzo ważny z punktu widzenia nie tylko estetycznego, ale i bezpieczeństwa.

Drewno krajowe, egzotyczne, thermodrewno – bogactwo wyboru

Popularnym kiedyś było stosowanie zwykłego drewna odpowiednio zaimpregnowanego. Z czasem na rynku pojawiło się drewno egzotyczne stanowiące porządną alternatywę – jest bardziej odporne na wilgoć, promienie UV czy uszkodzenia mechaniczne. Wraz z postępem technologii zaczęliśmy używać tak zwanego thermodrewna, czyli drewna po obróbce termicznej, wskutek czego pozbywamy się z niego wilgoci i żywicy, a skrystalizowane cukry wzmacniają konstrukcję. Staje się też odporne na działanie mikroorganizmów i grzybów, przez co jest przyjazne dla alergików.

Thermodrewno – gatunki desek

Zasadniczo mamy do wyboru jesion lub sosnę. Zauważalna jest różnica w kolorze. Thermo sosna ma jaśniejszy odcień, a jej żywotność to około 20-25 lat. Thermo jesion ma zdecydowanie ciemniejszy odcień, uznawany jest za najszlachetniejszy gatunek. Wykazuje też dłuższą żywotność niż thermo sosna. Warto porównać cechy i parametry obu gatunków. 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie drewno sprawdzi się jako podłoże tarasowe?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 × 4 =