Jakie obowiązki może wykonywać niania?

Jakie obowiązki może wykonywać niania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając niani warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Praca niani jest niezwykle odpowiedzialna pracą, wymagającą pewnych szczególnych kwalifikacji. Czy zdajemy sobie sprawę, jakie obowiązki codziennie wykonuje osoba zatrudniona jako niania? Nianie zajmują się przede wszystkim szeroką pojętą opieką nad dzieckiem. Oczywiście zakres takiej opieki zależy od tego, co z nianią ustalą rodzice i czego oni konkretnie oczekują. 

Jakie są obowiązki niani?

Przede wszystkim niania opiekuje się dziećmi, kiedy rodziców nie ma w domu. Mowa tu m.in. o nieobecności rodziców, gdy są w pracy, ale nie tylko. Czasami rodzice chcą wyjść wspólnie wieczorem, wtedy też niania może być bardzo pomocna. 

Zakres opieki niani nie ogranicza się tylko do kontroli, czy dziecku nie dzieje się nic złego. To przede wszystkim wspólne spędzanie czasu. Często rodzice chcą, aby niania wymyślała kreatywne zajęcia, dzięki którym dziecko nie spędza całego dnia przed telewizorem lub ekranem tabletu. Niania powinna więc zapewnić dziecku zabawy, wspólne spacery, tak, aby dziecko czuło się zaopiekowane. Jeśli pod opieką niani zostają dzieci w wieku szkolnym, często to na nianię spada odpowiedzialność przypilnowania, czy dziecko odrabia lekcje i ewentualnej pomocy z zadaniami domowymi. Wiąże się to też ze wspólnym czytaniem lektur, ale także innych książek, które pomogą dziecku rozwijać umiejętność czytania czy np. wyobraźnię. Niania często też odpowiedzialna jest za odprowadzanie i odbiór dzieci ze szkoły czy przedszkola. I ważna kwestia, nierzadko zdarza się, że rodzice proszą nianię o przygotowanie dzieciom posiłku i przypilnowanie, aby go zjadły. Jeśli szukasz odpowiedniej niani, wejdź na stronę https://mynanny.pl/ i znajdź nową opiekunkę dla swoich dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*