Jakie parametry wziąć pod uwagę przed zakupem bramy garażowej?

Jakie parametry wziąć pod uwagę przed zakupem bramy garażowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest decyzją, którą podejmuje się raz na wiele lat. Decydując się na zakup należy dokładnie zmierzyć rozmiar garażu, określić sposób jego zagospodarowania oraz wymierzyć otwór, w którym ma być umieszczona brama. W przypadku takiej decyzji nie ma miejsca na pomyłki. Profesjonalna i dobrze dobrana brama garażowa będzie pełniła swoje funkcje przez wiele lat, a przy tym będzie wkomponowywać się w estetykę budynku oraz będzie prosta w obsłudze.

Najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej

Ważny jest też sposób otwierania bramy, dlatego wybierając ją należy zwrócić uwagę na ilość dostępnego miejsca na podjeździe, wielkość garażu i sposób jego zagospodarowania, a także usytuowanie dostępnego otworu w stosunku do drogi.

Najchętniej wybieranym rozwiązaniem są bramy segmentowe, które nie zajmują dużo miejsca, a do tego doskonale tłumią hałas. Nowoczesne akcesoria tego typu oraz profesjonalną usługę ich dopasowania znajdziemy w ofercie takiej jak: http://przemyslowebramy.pl/bramy-garazowe-3/. W przypadku zastosowania bramy uchylnej należy liczyć się z koniecznością posiadania większej ilości miejsca na zewnątrz garażu.

Drzwi garażowe powinny odznaczać się odpowiednią zdolnością do zachowania ciepła. Wybierając energooszczędną bramę można zmniejszyć planowane rachunki za energię w sezonie jesienno-zimowym.  Dobrym rozwiązaniem jest też wybór bramy wypełnionej pianką poliuretanową, a także modele wyposażone w specjalne uszczelnienia. Dzięki takiemu wyborowi koszty ogrzewania maleją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*